Менше сміття - краще життя

Дата: 30.11.2020 14:22
Кількість переглядів: 2366

Кожного року збільшуєтьсФото без описуя кількість сміття, яке викидається на сміттєзвалища. Щоб вирішити цю проблему в усьому світі популяризують ідею роздільного збору і більш свідомого споживання відходів. Але, тим не менше звалища ростуть, а сміттєві баки в цей час на 30% заповнені повітрям.  

Однак у невеликих містах  абсолютно безкоштовно можна змінити ситуацію на краще. Порожній тетрапакет з-під соку має обсяг один літр. Якщо ми його стиснемо, то обсяг зменшиться до 10 разів. Деякі виробники ПЕТ-тари почали випуск продукції, що має спеціальну форму. Таку пляшку можна «згорнути», тим самим зменшивши її обсяг в кілька разів. Виробники інформують про таку особливість на етикетці.

На території Тульчинської міської ради діє технологічний полігон ТПВ за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Повноцінна система поводження з відходами – це не тільки полігон, це низка управлінських, технічних та фінансових рішень, від яких залежить, у тому числі, й повноцінне функціонування того ж полігону. Нещодавно в’їзд на територію полігону для вивезення сміття став платний. Оскільки кількість відходів, перевищує допустиму норму, що розрахована у тарифі на вивезення ТПВ. 

 

Для того, що б поліпшити ситуацію зі сміттям, досить почати самому відповідально підходити до цієї проблеми, а також навчати особистим прикладом дітей, родичів та знайомих.

Найрадикальніший спосіб боротьби із зайвим сміттям – зменшити споживання загалом. Купуючи щось, варто задуматися, чи не стане річ просто черговою крупинкою у купі сміття і чи така вона вам необхідна насправді.

12 порад як зменшити кількість відходів:

• купуйте предмети з перероблених матеріалів;

• використовувати тару багаторазово: витративши до кінця, наприклад, баночку рідкого мила, можна її не викидати, а знову наповнити милом із пакета без дозатора, який у вигляді відходів буде меншого обсягу;

• компостуйте органічні відходи та листя;

• кидайте сміття тільки в контейнери;

• купуйте ялинку в горщику, а навесні її можна буде висадити у землю;

• використовуйте папір з двох сторін. Видрукувані з одного боку листи можуть бути використані на чернетки;

• відмовтеся від видачі чека в банкоматі, якщо він Вам не потрібен;

• використовуйте акумулятори (або блок живлення) замість батарейок. Не забувай, що батарейки та акумулятори вимагають безпечної утилізації;

• посилайте електронні листівки замість паперових;

• стискуйте пластикову тару перед тим, як її викинути;

• купуйте каву у свою філіжанку або термокружку;

• придбайте екосумку або зшийте сумку-шоппер чи авоську, яку можна використовувати щоразу, ідучи до магазину.

Реалізувати зазначені вище поради можна в Тульчинській ОТГ.

Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років тому, що в природних умовах вони не можуть швидко трансформуватись бактеріями та під дією інших природних чинників, наприклад папір переробляється за 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років. В першу чергу, довкілля забруднюється фільтратом – це отруйна рідина, яка проходить через усе тіло звалища і несе із собою у підземні води забруднюючі речовини. Окрім того, у фільтраті довгий час залишаються бактерії, які спричиняють захворювання практично в усіх живих організмів. Фільтрат може потрапляти як до поверхневих так і до грунтових вод і спричиняти їх забруднення.

 

Вирішення проблеми сортування твердих побутових відходів у 2020 році буде пріоритетним для Тульчинської ОТГ. Про успішне запобігання утворення відходів, варто дбати всім разом: від конкретної людини до чиновника у столиці та директора заводу. Всім українцям вже зараз потрібно зробити цей перший крок і почати на своєму рівні управляти відходами з першої сходинки, щоб Україні ставала чистішою, а ми – здоровішими.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь