Урочисте відкриття новозбудованого полігону твердих побутових відходів в Тульчині
13 червня в м. Тульчин відбулися дві важливі, пов’язані між собою, визначні події не тільки в житті місцевої громади, але й в масштабах країни: круглий стіл «Регіональні та міжмуніципальні рішення у сфері впровадження системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами» та урочисте відкриття новозбудованого полігону твердих побутових відходів.
Швейцарсько-українский проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO має безпосередній стосунок до розробки та впровадження системи інтегрованого поводження з ТПВ в Тульчинському цільовому регіоні, до підтримки будівництва нового полігону ТПВ, отже команда проекту разом з керівництвом Швейцарського бюро співробітництва в України в особі Хольгера Тауша, прибула на місце події майже в повному складі.
Серед учасників круглого столу в складі делегації Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства - керівник відділу Лілія Попова, начальник управління – Максим Барінов. В ролі господарів урочистої події - керівництво області:голова ОДА Валерій Коровій, заступники Андрій Гижко, Василь Броварник, керівництво Тульчинського району, більшість керівників об’єднаних громад району та, звичайно, Тульчинський міський голова Валерій Весняний.
Під час круглого столу виступаючі озвучили ряд важливих тез, які окреслюють не тільки проблематику сьогодення, але і наше майбутнє в аспекті поводження з відходами.
По-перше, успіх Тульчинського міжмуніципального проекту створення системи інтегрованого поводження з ТПВ став можливим завдяки декільком важливим факторам ,а саме: щире бажання громади та керівництва Тульчина, та сусідніх сільських рад Суворовське та Кинашів вирішувати наболілу проблему не спорадично, а системно, спільна робота з керівництвом області, залучення міжнародної допомоги, а саме найкращої експертизи та додаткового фінансування . Швейцарське бюро співробітництва через проект DESPRO простягнуло руку допомоги тульчинцям, оскільки одним з принципів співпраці є якраз відгук на потреби українських громад, про це в своїй вітальній промові сказав керівник Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш.
По-друге, на регіональному рівні у Вінницькій області існує цілісна стратегія інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами, що створює реальне підґрунтя для подібних успішних проектів в області, благо приклад Тульчина є поруч – про це говорив Василь Броварник, заступник голови Вінницької ОДА, презентуючи цю концепцію у фактах та цифрах.
По-третє, в країні створено національну стратегію інтегрованого поводження з ТПВ, вона має амбітні цілі ліквідувати 6000 звалищ в Україні, перетворивши їх на 152 центри управління та утилізації відходів. Час диктує вимоги високої технологічності цих центрів, отже вони будуть дорогі в технічному та фінансовому сенсі і інакше, як через міжмуніципальне, або навіть міжрегіональне співробітництво їх неможливо буде реалізувати. Ось чому громадам слід активніше користатися саме механізмом міжмуніципального співробітництва у вирішенні таких масштабних питань, як це зробили в Тульчині. Про це говорили представники Мінрегіону Максим Баринов та Лілія Попова.
Прекрасним підсумком дня стало урочисте відкриття нового полігону, збудованого за всіма інженерними правилами – із застосуванням захисної огорожі, захисної мембрани, вагового комплексу, наявності спеціального потужного бульдозера.
Українські громади гідні високих стандартів життя, що включають чистоту та охайність вулиць, узбіч, чистої землі та питної води. Не тільки в чистій Швейцарії, але і в Україні є приклади того, як крок за кроком можна досягти успіху в такій складній справі, як поводження з ТПВ. Треба засукати рукава і вчитися на гарному прикладі Міжмуніципальної системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами громад Тульчина, Кинашева та Суворовського.
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/6233