Тульчинська станція юних натуралістів

В центрі м. Тульчина, що на Вінниччині розташований мальовничий куточок країни «Юннатії» Тульчинського району яким є Тульчинська районна станція юних натуралістів.

Заклад має давню історію.  За даними облархіву та довідки міської ради Тульчинська РСЮН була заснована у 1958 році.

ПОНАД 25 РОКІВ ОЧОЛЮВАВ СТАНЦІЮ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ ПРИРОДОЛЮБ    МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ АДАМЕНКО.

З 1983 ПО 1985 РОКИ ВИКОНУВАЛА ОБОВ’ЯЗКИ ДИРЕКТОРА      КАСПРУК  НАДІЯ  МИХАЙЛІВНА.

З ЛИСТОПАДА 1985 РОКУ ПО ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС –     МАЗУР  МИКОЛА  ЛУК’ЯНОВИЧ.

Йшли роки, мінявся статус установи, місце знаходження, його форми і методи роботи, але незмінною залишалась головна мета – виховувати небайдужу, працелюбну, екологічно компетентну молодь, допомагати учням у самореалізації, прививати любов та бережливе ставлення до живого, розвивати творчі здібності підростаючого покоління..

Головними завдання ТСЮН є:

›створення умов для надання поглиблених знань з основ природничих, аграрних та сільськогосподарських наук, професійного самовизначення та самореалізації учнівської молоді;
›формування екологічної культури особистості, набуття вихованцями навичок і досвіду розв'язання екологічних проблем;
›залучення вихованців до науково-дослідної, експериментальної та винахідницької роботи;
›пошук, розвиток і підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців;
›формування у підлітків свідомого і відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, навичок безпечної поведінки ;
›здійснення інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи і просвітницької діяльності.

МЕРЕЖА ГУТРКІВ ТУЛЬЧИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ СТАНЦІЇ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

Всього гуртків – 12

Кількість груп – 18

Кількість дітей та учнівської молоді, які охоплені гуртковою роботою – 270 дітей

vКількість гуртків (груп),  які працюють на базі навчальних закладів - 15 гуртків (15 груп), з них на базі навчальних закладів сільської місцевості –2 гуртки (30дітей)

Кинашівська ЗШ І-ІІІ ст.  – 1 гурток (15 дітей)

Михайлівська ЗШ І-ІІ ст.– 1 гурток (15 дітей)

vКількість гуртків (груп), які працюють на базі навчальних закладів міста:

Всього гуртків – 10  гуртків /16 груп( 240 дітей), в т.ч.:

Тульчинська ЗШ №1 -2 гуртки /6 групи ( 90 дітей)

Тульчинська ЗШ №2 – 2 гуртки/4 групи (60дітей)

Тульчинський НВК ЗШ №3 – гімназія – 2гуртки /2 групи (30 дітей)

На базі Тульчинської РСЮН працюють  4 гуртків /4 групи, що охоплює  60 дітей.

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ СПІВПРАЦЮЄ З 35 НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ РАЙОНУ