ТУЛЬЧИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Музей краєз.JPG

 

Адреса: 23600 м. Тульчин Вінницька обл., вул. Гагаріна, 1.
Телефон (04335) 2-27-50.
Музей працює: з 9.00-17.00. в суботу – 10.00-16.00.
Вихідні дні – неділя, понеділок.
 
 
 
 
 

 

     Тульчинський краєзнавчий музей – найдавніший музей Вінницької області. Музей було засновано в 1927 році. Першим його директором був відомий громадський діяч Поділля Іполит Чеславович Зборовський.

   Крок за кроком музей формував свою колекцію, яка на сьогодні складає понад 16 тисяч експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво Тульчинського краю. Музей має багату археологічну колекцію. Історія Тульчинщини  з найдавніших часів і до сьогодні представлена унікальними експонатами нумізматичної колекції,  етнографічними матеріалами, писемними документами, стародруками, колекцією зброї часів 17-20 ст.

   Музей має багату збірку народно – ужиткового мистецтва, вироби ткацтва і вишивки, одягу українців 19-20 ст.Окремою колекцією  музею представлені гончарні вироби наших майстрів – Олексія Луцишина, Івана Гончара, які є класиками  скульптурних композицій із глини.

Колекції музею представлені в експозиції, яка складається з розділів природи, історії, тематичних виставок.

   Матеріали розділу природи, що  розміщені в експозиції  знайомлять з геологічною  будовою, кліматом, річками та озерами Тульчинського краю, багатою флорою та фауною,  природними заказниками, парковими зонами та лісами.

    Фото без опису Відділ стародавньої історії охоплює період історії Тульчинського краю, починаючи з найдавніших часів до початку 20 ст. В даній експозиції представлені матеріали  археології, оригінальні експонати періоду Київської Русі, матеріали козацького руху   в історії краю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Фото без опису

 

 

     Особливої уваги в експозиції музею заслуговує меценат краю С.Щ. Потоцький, який побудував в Тульчині  для своєї родини знаменитий палац та парк « Хороше» В експозиції музею представлені  мармурові скульптури із парку « Хороше» крісло в стилі італійського барокко та інші предмети того періоду.

 

 

 

 

 

    Етнографічна колекція музею налічує більше двох тисяч експонатів основного фонду.

  

     Щороку в музеї презентується та створюється біля  40 виставок різного тематичного спрямування, як із фондів музею так і  особистих колекцій творчо обдарованих аматорів краю.

        Тульчинський краєзнавчий музей нині є осередком культури та просвітництва краю, це джерело цілющої енергії з якого ми черпаємо для себе і своїх дітей ті почуття патріотизму, етики та естетики, відношення до навколишнього світу та розуміння його.

20 Листопада, 2020 р., 15:17
Напередодні Дня Гідності та Свободи в Тульчинський краєзнавчий музей завітав Віталій Харченко – учасник Революції Гідності, учасник Антитерористичної операції на сході України, голова районної громадської організації ветеранів АТО.
27 Серпня, 2020 р., 14:29
26 серпня 2020 року в Тульчинському краєзнавчому музеї відбулась презентація проєкту "МУЗЕЙ ВІДКРИТО НА РЕМОНТ 2020", який став можливим за підтримки Українського Культурного Фонду.
02 Березня, 2020 р., 11:37
Тульчинський краєзнавчий музей з відділом музеєм-квартирою М.Д.Леонтовича є центром духовного відродження, історичною пам’яттю  народу. Накопичений досвід музейної діяльності,  значна історико-архівна база, унікальні колекції  музеїв, дають змогу втілювати в життя творчі ідеї  та залучати населення до надбань історико-культурної спадщини народу.
27 Січня, 2020 р., 15:29
Саме в цей день 1945 року було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Цьогоріч світ відзначає 75-річчя цієї події.
12 Січня, 2020 р., 15:30
Софія була однією з найблискучіших жінок того часу. Її із захватом приймали при дворах Парижа, Варшави і Санкт-Петербурга. Своєю чарівністю вона затьмарювала найшляхетніших красунь Європи.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь