УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

29 Січня, 2024 р., 18:50
Механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб, визначено Порядком компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженим постановою КМУ від 19.03.2022 р. № 333 (далі-Порядок). До 30.12.2023 р. пункт 2 Порядку передбачав, що компенсація не надається особам, які розмістили членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України (членами сім’ї в розумінні Сімейного кодексу України є особи, які проживають спільно та пов’язані спільним побутом, а саме: діти, в тому числі, усиновлені, батько, мати, дід, баба, рідні брати та сестри). Разом з тим, Постановою КМУ від 29.12.2023 р. № 1413 (набрання чинності 30.12.2023 р.) було внесено зміни до Порядку, зокрема, пункт 2 викладено в новій редакції, якою визначено, що компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях, зазначених у пункті 1 цього Порядку, внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов’язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема, повнолітні) (далі - особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб. Чинною редакцією розширено коло осіб, які вважаються членами сім'ї, а саме повнолітніми дітьми та онуками, незалежно чи ведуть вони спільний побут. Крім того, відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативноправові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Відповідно до абзацу 1 пункту 5 Порядку для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі їх створення) ради, місцевої держадміністрації, відповідної військової адміністрації за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою згідно з додатком 2 (далі - заява). Отже, виходячи з вищезазначеного та за умови дотримання умов визначених Порядком (зокрема подання заяви не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця тобто грудня 2023) для отримання компенсації за грудень 2023 року особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб та відповідає критеріям пункту 2 Порядку, які були чинні до 30 грудня 2023 року, має право на отримання компенсації.
29 Січня, 2024 р., 09:43
Асоціація благодійників України та Оргкомітет Національного конкурсу «Благодійна Україна» оголошують 17-тий конкурс із відзначення доброчинних ініціатив України – Національний конкурс «Благодійна Україна-2023». Вдруге за свою історію, конкурс проходитиме під девізом «Благодійність на захисті України». Понад півтора року ми живемо в умовах повномасштабної війни. Всі українці з різних областей та з-за кордону об’єдналися задля допомоги один одному в боротьбі зі спільним ворогом.
22 Січня, 2024 р., 11:49
БФ "Право на захист" – українська неурядова гуманітарна правозахисна організація, спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав осіб без громадянства, біженців, внутрішньо та зовнішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від війни.
19 Січня, 2024 р., 08:42
Запрошуємо жінок, які проживають у Вінницькій області, до навчання у Бізнес-школах, що відбудуться протягом лютого-березня 2024 р. у Трускавці.  Якщо ви маєте бажання та готові розвиватися як підприємиця, маєте бізнес-ідею або вже робите перші кроки у її реалізації, при цьому потребуєте інформаційної та психологічної підтримки для започаткування та розвитку власної справи, запрошуємо вас взяти участь у 5-ти денній Бізнес-школі, що відбудеться протягом лютого - березня 2024 року у м. Трускавець.  Під час навчання у Школі ви зможете опанувати як базові знання з ведення бізнесу, так і отримати більш поглиблине навчання - залежно від обраної Школи. За необхідності ви зможете взяти з собою дитину 8-16 років (лише на школу 18-22 лютого).  Дати та формати проведення Бізнес-шкіл: - 13-17 лютого - поглиблена (запрошуємо без дітей тих жінок, хто проходили подібне навчання раніше); - 18-22 лютого - базова (запрошуємо тих жінок, хто має необхідність взяти дитину); - 19-23 березня - базова (запрошуємо до участі без дітей); - 29 березня - 02 квітня - базова (запрошуємо до участі без дітей).  Після проходження навчання у Бізнес-школі ви зможете також отримати: - до 2-х годин індивідуальної професійної підтримки - до 3-х годин індивідуальної психологічної підтримки - участь у стаді-турах з метою вивчення успішного досвіду ведення бізнесу підприємицями Вінницької області.