У липні-серпні Український Гідрометцентр прогнозує високий клас пожежної небезпеки

Дата: 05.07.2017 14:51
Кількість переглядів: 630

Фото без опису

Під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулась в кінці червня поточного року, директор Українського Гідрометцентру Микола Кульбіда окреслив ситуацію із пожежною небезпекою в регіонах. Він зазначив, що в окремих районах Харківської, Дніпропетровської, Херсонської і Миколаївської областей спостерігається 5 клас пожежної небезпеки.

Разом із цим, Микола Кульбіда відзначив, що ситуація не є критичною завдяки червневим атмосферним опадам, а тому заспокоюватись рано. За його словами, є серйозні передумови для майбутньої пожежної небезпеки. Зокрема це зниження рівня грунтових вод від 20 до 90 сантиметри у порівнянні з минулими роками, що створює потенційну небезпеку збільшення пожеж на торфовищах. Також низькими є запаси вологи в 12-ти областях України, де вони складають від 1 до 50 мм. Це стосується південних, центральних і частково північних областей, за винятком західного регіону.
Окрім цього, на стан пожежної небезпеки впливатиме і температурних режим, адже, за останні кілька років середня температура липня-серпня місяців зросла на 2 градуси. Тож саме у ці місяці слід чекати формування дуже високої пожежної небезпеки та, безумовно, бути готовими до цього.
Аналіз виникнення пожеж в природних екосистемах говорить про те, що в цьому році спостерігається збільшення пожеж майже у три рази в порівнянні з минулим роком. У 2017 році зафіксовано 11800 пожеж, за цей період у 2016 році зафіксували 4000 пожеж. Площа пройдена вогнем збільшилась у 2,4 рази, а саме у 2016 році – 3,6 тис. га, а у 2017 році – 8,8 тис. га. Найбільша кількість пожеж зафіксована у Київській та Дніпропетровській областях. Також збільшилась у два-три рази кількість пожеж та їх площа у лісових масивах та на торфовищах. Такі цифри озвучив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. На його думку, це говорить про те, що треба попрацювати над питанням відповідальності. Окремо стоїть питання про пожежі на сміттєзвалищах, кількість яких у цьому році становить вже 93, і саме ці пожежі несуть найбільший суспільний резонанс. Основними причинами таких пожеж є недотримання комунальними підприємствами регламенту роботи щодо утримання полігонів твердих побутових відходів та навмисні підпали. Також відзначено, що на сьогодні не зафіксовано фактів виникнення масштабних пожеж в природних екосистемах і взагалі пожеж, які б досягли рівня надзвичайних ситуацій.
 Міністерство екології та природних ресурсів розробило проект закону України про внесення змін до кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з самовільним випалюванням сухої рослинності та її залишків та захисту навколишнього природного середовища. Цим проектом закону передбачено розширення кола осіб, які можуть складати адміністративні протоколи, також передбачено збільшення штрафів та передбачено відповідальність за не вжиття заходів.
Варто відзначити, що штраф за вчинення таких правопорушень відповідно до законопроекту сягатиме 60-ти оподаткованих мінімумів на власника земельної ділянки, якщо не встановлять особу. На сьогодні штраф за спалювання сухої рослинності становить 116 грн.

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь