ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВТРАЧЕНІ РЕЧІ В КАМЕРАХ СХОВУ СУПЕРМАРКЕТУ
Зберігання речей громадян в камерах схову є додатковою послугою багатьох супермаркетів. Виникають ситуації коли люди втрачають своє майно внаслідок крадіжок із камер схову. В зв’язку з цим виникає запитання: хто буде нести відповідальність за втрачені речі.
Бувають випадки, коли охоронці супермаркету, ще до входу в супермаркет примушують громадян здавати речі в камери схову. Чи мають вони на це законне право? Однозначною буде відповідь – НІ!
Якщо громадяни піддались тиску з боку працівників супермаркету і все-таки здали своє майно, то вони повинні розуміти, що адміністрація несе відповідальність за збереження речей, навіть якщо працівники це заперечують.
Згідно з Цивільним кодексом, коли людина залишає в камері схову магазину свою річ, то між покупцем та магазином формально укладається договір зберігання (в усному порядку).
Підтвердженням укладеного договору зберігання є ключ від камери схову. З цього моменту магазин несе відповідальність за збереження залишених речей.
Збитки, завдані людині нестачею або пошкодженням речі, відшкодовує зберігач-супермаркет: у разі втрати (нестачі) речі — у розмірі її вартості, при пошкодженні — в розмірі суми, на яку знизилась її вартість.
Що потрібно робити в разі зникнення майна з камери схову:
- викликати охорону і представника адміністрації магазину з метою складення акту про зникнення речей;
- викликати поліцію для складення протоколу, щодо факту зникнення речі;
- вимагати від працівників поліції вилучення у охорони супермаркету запису з камер стеження.
Якщо магазин все-таки не визнає свою вину і відмовляється компенсувати вам вартість втрачених речей, громадянин має право звернутися до суду для стягнення з магазину вартості втрачених речей та компенсувати моральну шкоду завдану бездіяльністю працівників супермаркету.
За відповідними консультаціями з вищевказаних питань громадяни можуть звертатися до відділу Тульчинське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; 0961756236.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.
Начальник відділу
Тульчинське бюро
правової допомоги Руслан Швець