Тополиний пух: небезка чи користь?

Дата: 17.05.2018 15:12
Кількість переглядів: 2351

Фото без опису

Тополиний пух з'являється на вулицях наших міст і сіл з  приходом перших, по-справжньому теплих днів. Цвітіння тополь та інших рослин, які мають «пухові властивості, явище, яке таїть в собі деяку небезпеку, тому що дозволяє аероаллергенам, через дихальні шляхи разом з вдихуваним нами повітрям, «пробиратися» в організм.

     Тополиний пух прийнято вважати активатором багатьох алергій. Проте насправді він ні в чому не винен. Він не є алергенним сам по собі, проте він може розносити частинки рослин, цвітіння яких викликає алергію. Тому, якщо ви починаєте чхати і кашляти у період появи тополиного пуху, потрібно не ковтати безконтрольно антигістамінні препарати, а звернутися до алерголога і з’ясувати, на що  саме у вас є  реакція.

     Тополя надзвичайно витривале дерево, вона краще за інші дерева справляється із забрудненим повітрям міста, виконуючи очищувальну функцію, швидко росте, і при цьому вимагає мінімум догляду. Дерево ефективно утримує в собі металовмісний пил. Тополеві насадження виділяють кисню в декілька разів більше, ніж, наприклад, хвойні. Однак побічним ефектом цієї культури озеленення щорічно стає пух. Пух дають тільки жіночі дерева тополі. Знаючи це, озеленювачі намагаються уникнути появи в містах жіночих особин. Але тополя володіє однією з неприємних властивостей: вона дуже любить змінювати стать в залежності від різних обставин (на гілці чоловічого дерева раптом з’являються жіночі сережки). Особливо часто це відбувається у великих містах зі складною екологічною обстановкою. Саме тому вибракування жіночих особин до кінця не вирішує проблеми тополиного пуху.

     Зверніть увагу на своє самопочуття в період літнього сезону, якщо ви помітили, що у вас з'явилися проблеми, пов'язані з набряком слизової носа, з появою нежитю та чхання, або ж ваші очі починають надмірно сльозитися, то це однозначно є приводом для прийняття рішучих заходів , так як це явні ознаки алергії.

     Звичайно ж, період, в якому починає цвісти все навколо, включаючи дерева, чагарники і трави, є пречудовим часом, але, на жаль, насолоджуватися цією пишнотою від усієї душі, можуть не всі.

         Справа полягає в тому, що у деяких людей саме ця пора року пов'язана з початком розвитку алергічного риніту. А ось якщо звернутися до даних офіційної медичної статистики, то звертаються за медичною допомогою з приводу даної проблеми всього 60% від загального числа людей, які не з чуток знайомі з алергічним ринітом і стосується це не тільки жителів нашої країни, так як вивченням даного питання займалися в багатьох країнах світу. Решта 40%, напевно, впевнені в тому, що вони умудрилися «підхопити» ГРВІ (гостру респіраторну вірусну інфекцію) і починають з пристрастю займатися самолікуванням.

     Що ж стосується безпосередньо України, то практично чверть всього населення добре знайома з алергічним ринітом, при цьому з кожним роком ситуація лише погіршується, тому що збільшується кількість хворих, і самими неблагополучними в цій ситуації є ті райони, в яких несприятлива екологічна обстановка.

     Як відомо, існує понад семисот видів рослин, які наділені здатністю викликати у людини алергічні реакції. Якщо говорити безпосередньо про дерева, то до числа алергенів можна віднести тополю, вільху, березу, сосну, ліщину.

     Якщо ж ви помітили появу ознак, що нагадують прояв алергії, то просто необхідно починати боротьбу з ними.

     Для початку не зайвим буде з'ясувати, яка саме рослина стала причиною подібної імунної «відповіді».

     Для цього вам необхідно відвідати фахівця-алерголога і пройти дослідження, які передбачають проведення алергічних тестів. Як тільки будуть отримані результати цього клінічного аналізу, лікар зможе визначитися з призначенням адекватного лікування, підібравши його індивідуальну схему.

     Спільним в такому лікуванні є те, що при сезонному риніті в обов'язковому порядку проводиться комплексна терапія, яка включає в себе прийом, призначених лікарем, протиалергічних препаратів і застосування надійних назальних засобів. Так в першому випадку проявляється вплив на алергени, шляхом блокування їх негативного впливу, а в другому - усуваються неприємні симптоми нежитю, в тому числі, і у вигляді закладеності носа, що дозволяє зберегти вільним дихання протягом тривалого часу.

  Але лікарські призначення  людям, які страждають на алергічний риніт, ще не все, тому що їм необхідно ще дотримуватися і ряд нескладних правил, які допоможуть гідно пережити період загострення недуги.

   Важливе значення має мінімізація контакту з алергенами, в цих цілях рекомендується поїхати у відпустку, щоб на кілька днів покинути свою кліматичну зону.

     Якщо ж така можливість відсутня, то слід максимально обмежити час перебування на вулиці. У разі ж необхідності залишити приміщення, не варто соромитися одягати марлеву пов'язку або маску, адже цей простий метод є досить дієвим, оскільки здатний захистити вас від алергенів.

  Але, навіть цілодобове перебування в закритому приміщення не здатне вберегти вас від контактів з подразниками, а це означає, що навіть в цьому випадку слід вжити низку заходів безпеки, в число яких входить і проведення регулярного вологого прибирання в приміщенні, бажано придбати і зволожувач повітря .

   Ну і, звичайно ж, ні в якому разі не можна нехтувати лікарськими рекомендаціями, пропускаючи прийом протиалергічних препаратів.

  ПАМЯТАЙТЕ!  Пора цвітіння здатна приносити вам не  тільки  нежить, а й почуття насолоди природою!

     З  приходом перших, по-справжньому теплих днів тополиний пух з'являється на вулицях наших міст і сіл. Вони заповнюються теплим «снігом», а жителі  чхають, витираючи очі, що сльозяться, лають тополі як можуть.

    Всі вулиці, кущі і трава покриті тополиним пухом, він кружляє і падає на людей,  все потопає у білому пусі, таке відчуття, що прийшла зима і сніг припорошив все навколо. Але цей період небезпечний для багатьох людей - у них починається пора «вічного чхання».

    Давайте спробуємо розібратися, чому тополиний пух викликає таку реакцію і як з цим боротися.

Алергія на пух?

    Алергія саме на тополиний пух в природі - величезна рідкість. На самому  тополиному пусі абсорбуються інші види пилку, які також можуть викликати алергію. Потрібно не забувати, що в цей час цвітуть й інші трави, дерева і різноманітні рослини. Таким чином, якщо у людини, буває алергія на тополиний пух, не виключена реакція на інші види рослин.

    Отже, якщо у вас сльозяться очі і ви постійно чхаєте, в період появи тополиного пуху, потрібно не ковтати безконтрольно антигістамінні препарати, а звернутися до фахівця і з'ясувати, на що саме у вас алергія.

Як пом'якшити симптоми? Для того щоб хоч якось пом'якшити реакцію організму в цей період, потрібно добре промивати ніс і носоглотку водою або використовувати спреї на основі морської очищеної води. Робити вологе прибирання будинку і намагатися не виходити в розпал дня на вулицю.

Як боротися?   Після ремісії обов'язково потрібно звернутися до лікаря і зробити шкірні проби і тільки після того як фахівець встановить алергени, можна провести специфічну імунотерапію, спрямовану на механізм виникнення алергічної реакції.

Чого не можна робити? Людині з загостреною реакцією на тополиний пух краще в цей період не вживати алергенні продукти, вони можуть погіршити її стан.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь