Перший день Другої всеукраїнської конференції «Культурні та креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території»

Дата: 07.06.2018 23:35
Кількість переглядів: 666

Фото без опису

Сьогодні, 7 червня в місті Тульчин, за ініціативи Міністерства культури України, розпочала роботу Друга всеукраїнська конференція «Культурні та креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території».

Учасниками цьогорічної конференції стали понад 200 представників з усіх регіонів України - голови об’єднаних територіальних громад, очільники малих міст та селищ, керівники галузі культури з малих міст.
Форум продовжує розкриття актуальної теми – розуміння культури як важелю економічного розвитку малих міст України. Захід проводиться з метою презентація кращих практик Європейського Союзу з розвитку культурного та туристичного потенціалу малих міст.
Зокрема, впродовж першого дня конференції відбулось представлення проектів з популяризації культурного надбання невеликих міст країн Європейського Союзу, а також напрацювання рекомендацій щодо використання історико–культурного туристичного потенціалу міст для сталого економічного розвитку у рамках децентралізації.
Так, під час своєї презентації доктор філософії, Президент Escola Superior Gallaaecia Маріанна Коррейя (Португа?льська Респу?бліка) представила напрацьовані рекомендації щодо підготовки кейсів з культурно-економічного розвитку регіонів.
«Ви маєте перетворити ваші недоліки в переваги, сконцентруватися на ваших сферах знань, намагайтесь сконцентруватися на тому, що знаєте добре, зокрема, чітко структуруйте інформацію і намагайтеся подавати той проект, де подається не тільки гарний опис і результат, а й гарне виконання», - розповідає Маріанна Коррейя.
«Коли ви пишете проект, особливо це стосується міжнародних грантів, пишіть його одразу з перекладачем, щоб не втрачати при перекладі ключові моменти проекту. Потрібно також шукати правильних партнерів, тому що ви не завжди можете зробити все самотужки, іноді вам буде необхідна допомога. Беріть участь у різних заходах конференціях та воркшопах, адже сам там ви здобуваєте не лише корисні знання, а й корисні зв’язки».
Міжнародний експерт також наголосила наскільки важливо, що держава приділяє таку значну увагу і взаємодіє з громадськістю для підтримки розвитку культурного сектору малих міст в умовах реформи децентралізації, чому є свідчення присутність на цій події та увага з боку Міністра культури України.
«Більшість малих міст України - це справді унікальні осередки культури та історії нашої країни. У світі ми знаємо багато вдалих прикладів, коли саме завдяки розвитку культури ці міста ставали відомими на увесь світ. Сьогодні Україна є країною, чиї рекреаційні можливості, історична та культурна спадщина є колосальними ресурсами розвитку», - наголосив під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.
«Ми ставимо культуру і креативність у центр урядового порядку денного як м’яку силу та важливий фактор сталого розвитку країни. Розвиток людського капіталу, можливість для кожного громадянина реалізувати культурні права, рівний доступ до культурних послуг та інфраструктури, спадщини, мотивація до творчості – ось наші основні цілі. Розуміння пріоритетності розвитку культури та креативних індустрій, яка вдалої інвестиції в майбутнє, на місцях - є гарантом досягнення поставленої мети».
Як повідомив Міністр культури, для підтримки регіональних ініціатив наразі існує два діючих інструменти, а саме: Український культурний фонд та Український інститут книги. Відомство проводить роботу щодо підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування та активної частини громадськості - вже розпочала свою діяльність «Академія культурного лідера», метою якої є вдосконалення кваліфікації місцевих керівників галузі культури та молоді, яка прагне працювати в органах місцевого самоврядування галузі культури та креативному секторі із використанням сучасних механізмів та досвіду кращих практик ЄС.
Окрім того, за ініціативи Міністерства культури Україна приєдналася до програми Ради Європи «Культурні маршрути», завдяки цій програмі країна зможе популяризувати об'єкти культурної спадщини, залучати туристів, сприятиме проведенню фестивалів та зростанню відвідуваності українських закладів культури.

«Моє зобов’язання, як Міністра, який впроваджує культурну політику, в реалізації і підтримці цих ініціатив. Ми спрямовуємо свої зусилля на те, щоб через надані можливості входження в європейські програми, ви мали більше можливостей для реалізації своїх культурних проектів. Я сподіваюсь, що протягом цих двох днів кожен з вас знайде корисну пораду для розвитку власного міста або надихнеться вдалими прикладами змін в малих містах, в основі яких – культурний ресурс та людський потенціал», - додав Євген Нищук.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото - Анастасія Вігуржинська.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь