Абсолютний рекорд: майже 1300 дітей з усієї Вінниччини відвідали дитячу оперу «Коза-Дереза» у Тульчині
Близько 1300 діток з Вінниччини побачили дитячу оперу «Коза-Дереза» на найбільшому оперному фестивалі України «OPERAFEST TULCHYN-2018». І навіть короткочасний дощ не став на заваді святковому дійству.
Грандіозний open-air, ексклюзивні постановки, вражаючі шоу, світові зірки, яскраві селфі-зони, креативні арт-простори та неймовірної краси «подільський Версаль» - Палац Потоцьких у Тульчині на Вінниччині! Все це - міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «OPERAFEST TULCHYN-2018», який пройшов 8-10 червня. Міжнародний «OPERAFEST TULCHYN» є справжнім культурним ноу-хау та не має аналогів в Україні.
Напередодні фестивалю фінішувала дитяча вікторина, яку ініціювала голова громадської організації «Життя та розвиток громад», депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір. За результатами якої більше 600 діток - авторів правильних відповідей у вікторині, та ще близько 600 діток з родин учасників АТО, дітей-сиріт та діток з малозабезпечених родин з усіх куточків області отримали спеціальні запрошення у партерну зону фестивалю і стали учасниками спеціальної інтерактивної розважальної програми та побачили дитячу оперу «Коза-Дереза».
Юні учасники вікторини мали всього лише дати правильні відповіді на 7 запитань і заповнити заявку учасника і гарантовано отримати щасливий квиток. Вік учасників від 2 до 16 років. Ажіотаж був шаленим. Організаторам навіть довелось доставляти ряди крісел аби вмістились усі бажаючі.
«Щирий потяг до прекрасного, віра в добро та краще майбутнє нашої країни та наших прекрасних діток - це спонукало нас створити дитячу програму на найбільшому оперному фестивалі України. Наша малеча найкраща і заслуговує на яскраві враження. І цьогоріч ми вирішили спеціально для дітей втілити на сцені фестивалю дитячу оперу «Коза-Дереза» - творіння видатного Миколи Лисенка»,- розповіла Лариса Білозір.
Крім того, на усіх діток чекали смачні подарунки та цікава інтерактивна програма. Перед початком дитячої опери у парку біля інсталяції «Щедрик» на сцені усіх присутніх розважали місцеві колективи та виконавці та заряджали юних гостей свята позитивними емоціями та проводили різні майстер-класи. Приємні враження та позитивні емоції не зіпсував навіть короткочасний дощ перед початком дійства.
«Наші діти ще й сьогодні розказують сусідам, де були і що бачили, а на пам'ять, крім солодких подарунків, знайшли в пакеті від Лариси Білозір класну наліпку на телефон, як згадку про виставу та незабутні враження»,- розповіла Людмила Загарій.
«Моя донечка, якій скоро буде лише 4 рочки, була дуже захоплена виставою. Ми стали одними із переможців вікторини»,- поділилась враженнями Олеся Бабич.
«Ми були там в цей день усією родиною! Отримали море позитивних емоцій і вражень! Діти були у захваті, а особливо від солодких подарунків і кульок»,- розповіла Анна Дем’янюк.
«Вірне рішення було забезпечити дітей водою, соком, печивом. Крім смаколиків ще й головні убори від сонця. Що тут скажеш, продумано до дрібниць. Лариса Миколаївна завжди опікується дітьми. Щира подяка від імені батьків»,- подякувала Олександра Усенко.
«Опера «Коза-Дереза» була чудовою. І бутафорії в етнічному стилі і костюми і хор, що супроводжував»,- каже Юлія Соліна.
Варто нагадати, що «Коза-Дереза» - найперша дитяча опера не лише в українській музиці, а й загалом у світі?! Їй рівно 130 років тому Микола Лисенко, який був батьком чотирьох дітей, написав для популяризації жанру опери серед підростаючого покоління.
Цікаво, що костюми й танці для першої постановки допомагала створювати Леся Українка, яка була одночасно режисером, балетмейстером і костюмером дитячих вистав Миколи Лисенка.
Вперше оперу «Коза-Дереза» було поставлено у 1888 році у Києві за участю дітей Миколи Лисенка, Михайла Старицького (троюрідний брат композитора) та їхніх маленьких друзів.
Спеціально для показу у Тульчині спільну постановку готували артисти Вінницького академічного обласного театру ляльок та Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича: режисер-постановник – заслужений артист України Олександр Кузьмин; диригент - заслужений діяч мистецтв України Геннадій Муращенко; керівник хору - Ольга Бабошина; художній керівник проекту - заслужений діяч мистецтв України Олександр Савінін; директор Вінницького академічного обласного театру ляльок - заслужений працівник культури України Михайло Байдюк та в.о. директора Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича Алла Москаленко.