Будьте обережними на воді!

Дата: 13.06.2018 14:39
Кількість переглядів: 1481

Фото без опису

Будьте обережними на воді!

Із настанням підвищення температури повітря значно збільшується кількість відпочиваючих біля водних об'єктів. Не забувайте, що відпочинок на природі біля води може доставити не тільки задоволення і насолоду, але й спричинити нещастя. Недотримання елементарних правил поведінки на воді закінчується трагедією. Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення, необхідно дотримуватись певних правил.

Пам'ятайте:

- безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;

- купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води — не нижче +20С, повітря — не нижче +24С;

- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;

- купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

- не пірнайте з берега в невідомих вам місцях (глибина може бути недостатньою для пірнання);

- не допускайте переохолодження тіла у воді, при появі судом негайно вийдіть з води;

- стримуйте оточуючих від необережних вчинків;

- не залишайте дітей без нагляду старших. Забороняйте дітям, молодшим десяти років, самостійно заходити у воду;

- не заходьте у воду в нетверезому стані.

- Не нехтуйте правилами поведінки на воді.

Як уникнути трагедії на воді:

1.    Правильний вибір і обладнання місць для купання.
2.    Навчання дорослих і дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах.
3.    Постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих!
4.   Уникайте води зі швидкою течією.
5.    Купатися краще там, де є рятувальні служби.

6.    Особливо слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді непередбачувана.
7.    Переохолодження – головна причина трагічних випадків.
 

На морі

1.    Зважайте на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду.
2.    Не намагайтеся плисти проти хвилі.
3.    Не запливайте за буйки!

Основною причиною загибелі людей на воді є страх!

       У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, із самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Правила поведінки на воді для дітей:

  • купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків);
  • одночасно перебувати у воді може група дітей до10 чоловік під наглядом відповідальної особи, яка вміє добре плавати і володіє прийомами рятування на воді;
  • до купання допускаються  діти  після огляду лікаря;
  • поблизу місця купання повинен бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника;
  • місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Дно, там де купаються діти, перевіряється аварійно-рятувальними службами, вимірюється температура води та повітря;
  • роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом відповідальної особи;
  • до і після купання обов’язково проводиться перевірка наявності дітей; 
    відповідальна особа повинна: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання,  увійти  у воду першою  (до дозволеної межі), а вийти останньою;
  • при   індивідуальному купанні  дітей  дорослі зобов'язані постійно тримати у полі зору дітей, які перебувають у воді. 

Дитячі пустощі з вогнем!

У засобах масової інформації часто з'являються повідомлення про пожежі, причини їх виникнення, людські жертви та матеріальні збитки. Водночас постійно звучать застереження щодо правил поводження з вогнем. Але нехтування елементарними правилами пожежної безпеки залишається однією з основних причин виникнення пожеж. Нерідко причиною пожежі є дитячі пустощі з вогнем.

На жаль, батьки в повсякденних турботах у більшості випадків не приділяють достатньої уваги та часу вихованню у дітей обережного поводження з вогнем, часто залишають їх без нагляду, що нерідко і є причиною пожежі. Дорослі часто забувають, що дітям притаманна дитяча допитливість. Їм хочеться дізнатися про причини процесу горіння, приваблює саме горіння, І як не жаль - нерідко, і наслідки. Сірники, запальнички, газові і електричні прилади викликають підвищений інтерес у дітей. Не розуміючи, яку небезпеку приховує в собі вогонь, дитині нічого не варто запалити сірника, сидячи на ліжку або в кріслі, увімкнути у електромережу праску або камін, відкрити газову горілку.

Щоб уникнути пожеж від дитячих пустощів з вогнем, необхідно виконувати наступні заходи:

- навчайте дітей елементарним правилам поводження з вогнем;

- не залишайте дітей наодинці з ввімкнутими в електромережу електроприладами;

- запальнички, сірники та інші предмети, що легко займаються, зберігайте у недоступних для дітей місцях;

- попереджайте сусідів про те, що в квартирі залишилася дитина.

Від початку літа на водоймах країни загинула 81 особа

З настанням спекотної погоди збільшується й кількість трагічних випадків на водоймах. Так, від початку літа вже загинула 81 людина, серед яких 6 — дітей.Проте така сумна статистика не зупиняє громадян і більшість продовжує нехтувати застереженнями рятувальників.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків є саме недотримання правил безпечної поведінки на водоймах, зокрема, купання в не обладнаних для цього місцях, купання у нетверезому стані, а також відсутність нагляду за дітьми, які нерідко відвідують водойми без супроводу дорослих.

Рятувальники постійно патрулюють місця масового відпочинку людей на водоймах та щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами і нагадують правила безпечної поведінки під час купання.

Так, 9 червня у Запорізькій області рятувальники допомогли чоловікам, які перевернулися на човні. Подія трапилася в акваторії Каховського водосховища неподалік Іванівських островів міста Енергодар. Як з’ясувалося, потонув вітрильний човен, на борту якого знаходилися чотири чоловіка. Один з них самостійно доплив до берега та звернувся по допомогу. Інші пасажири перебували на Іванівському острові і чекали на рятувальників.

Крім того, 8 червня під час патрулювання на Дністрі рятувальники Хмельниччини помітили у воді чоловіка, який потребував допомоги. Як стало відомо згодом, у рибалки був пошкоджений надувний човен. Працівники ДСНС на рятувальному човні доправили постраждалого на берег.

А 6 червня на Миколаївщині водолази ДСНС врятували 13-річну дівчину. Як з'ясувалося, на міському пляжі в акваторії річки Інгул відпочивала компанія з трьох дівчат-підлітків. Двоє дівчат допливли до берегу самостійно, а третя залишилася у воді на відстані близько 150 м від суходолу. Втрачаючи сили, дівчина запанікувала і почала кликати на допомогу. Співробітники ДСНС на човні дісталися постраждалої та доправили її на берег.

Проте не всі випадки мали таке щасливе завершення. Здебільшого нехтування правилами безпеки на воді призводить до трагедії.

Так, 11 червня до рятувальників Вінниччини надійшло повідомлення про те, що у селі Дяківці Літинського району під час купання в місцевому ставку втопився 17-річний юнак. А днем раніше співробітники ДСНС Вінницької вилучали тіло чоловіка, який втопився на місцевому ставку у селі Шендерівка Чернівецького району. Подібний випадок трапився також на Хмельниччині, там вилучали з річки Смотрич тіло 60-річного громадянина. Чоловік потонув неподалік фортеці, що у Кам’янець-Подільський.

Крім того, минулого тижня, був зафіксований випадок утоплення дитини у річці — 9 червня рятувальники спільно з мешканцями села Синицівка Благовіщенського району Кіровоградської області вилучили з водойми тіло хлопчика 2007 р.н. Обставини загибелі дитини наразі встановлюються.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 399 людини (серед яких 35 дітей), що на 128 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року (271 людина у 2017-му). Проте було врятовано 241 людину, у тому числі 20 дітей.

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає:

  • пам'ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Від початку літа на водоймах країни загинула 81 особа

З настанням спекотної погоди збільшується й кількість трагічних випадків на водоймах. Так, від початку літа вже загинула 81 людина, серед яких 6 — дітей.Проте така сумна статистика не зупиняє громадян і більшість продовжує нехтувати застереженнями рятувальників.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків є саме недотримання правил безпечної поведінки на водоймах, зокрема, купання в не обладнаних для цього місцях, купання у нетверезому стані, а також відсутність нагляду за дітьми, які нерідко відвідують водойми без супроводу дорослих.

Рятувальники постійно патрулюють місця масового відпочинку людей на водоймах та щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами і нагадують правила безпечної поведінки під час купання.

Так, 9 червня у Запорізькій області рятувальники допомогли чоловікам, які перевернулися на човні. Подія трапилася в акваторії Каховського водосховища неподалік Іванівських островів міста Енергодар. Як з’ясувалося, потонув вітрильний човен, на борту якого знаходилися чотири чоловіка. Один з них самостійно доплив до берега та звернувся по допомогу. Інші пасажири перебували на Іванівському острові і чекали на рятувальників.

Крім того, 8 червня під час патрулювання на Дністрі рятувальники Хмельниччини помітили у воді чоловіка, який потребував допомоги. Як стало відомо згодом, у рибалки був пошкоджений надувний човен. Працівники ДСНС на рятувальному човні доправили постраждалого на берег.

А 6 червня на Миколаївщині водолази ДСНС врятували 13-річну дівчину. Як з'ясувалося, на міському пляжі в акваторії річки Інгул відпочивала компанія з трьох дівчат-підлітків. Двоє дівчат допливли до берегу самостійно, а третя залишилася у воді на відстані близько 150 м від суходолу. Втрачаючи сили, дівчина запанікувала і почала кликати на допомогу. Співробітники ДСНС на човні дісталися постраждалої та доправили її на берег.

Проте не всі випадки мали таке щасливе завершення. Здебільшого нехтування правилами безпеки на воді призводить до трагедії.

Так, 11 червня до рятувальників Вінниччини надійшло повідомлення про те, що у селі Дяківці Літинського району під час купання в місцевому ставку втопився 17-річний юнак. А днем раніше співробітники ДСНС Вінницької вилучали тіло чоловіка, який втопився на місцевому ставку у селі Шендерівка Чернівецького району. Подібний випадок трапився також на Хмельниччині, там вилучали з річки Смотрич тіло 60-річного громадянина. Чоловік потонув неподалік фортеці, що у Кам’янець-Подільський.

Крім того, минулого тижня, був зафіксований випадок утоплення дитини у річці — 9 червня рятувальники спільно з мешканцями села Синицівка Благовіщенського району Кіровоградської області вилучили з водойми тіло хлопчика 2007 р.н. Обставини загибелі дитини наразі встановлюються.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 399 людини (серед яких 35 дітей), що на 128 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року (271 людина у 2017-му). Проте було врятовано 241 людину, у тому числі 20 дітей.

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає:

  • пам'ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Від початку літа на водоймах країни загинула 81 особа

З настанням спекотної погоди збільшується й кількість трагічних випадків на водоймах. Так, від початку літа вже загинула 81 людина, серед яких 6 — дітей.Проте така сумна статистика не зупиняє громадян і більшість продовжує нехтувати застереженнями рятувальників.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків є саме недотримання правил безпечної поведінки на водоймах, зокрема, купання в не обладнаних для цього місцях, купання у нетверезому стані, а також відсутність нагляду за дітьми, які нерідко відвідують водойми без супроводу дорослих.

Рятувальники постійно патрулюють місця масового відпочинку людей на водоймах та щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами і нагадують правила безпечної поведінки під час купання.

Так, 9 червня у Запорізькій області рятувальники допомогли чоловікам, які перевернулися на човні. Подія трапилася в акваторії Каховського водосховища неподалік Іванівських островів міста Енергодар. Як з’ясувалося, потонув вітрильний човен, на борту якого знаходилися чотири чоловіка. Один з них самостійно доплив до берега та звернувся по допомогу. Інші пасажири перебували на Іванівському острові і чекали на рятувальників.

Крім того, 8 червня під час патрулювання на Дністрі рятувальники Хмельниччини помітили у воді чоловіка, який потребував допомоги. Як стало відомо згодом, у рибалки був пошкоджений надувний човен. Працівники ДСНС на рятувальному човні доправили постраждалого на берег.

А 6 червня на Миколаївщині водолази ДСНС врятували 13-річну дівчину. Як з'ясувалося, на міському пляжі в акваторії річки Інгул відпочивала компанія з трьох дівчат-підлітків. Двоє дівчат допливли до берегу самостійно, а третя залишилася у воді на відстані близько 150 м від суходолу. Втрачаючи сили, дівчина запанікувала і почала кликати на допомогу. Співробітники ДСНС на човні дісталися постраждалої та доправили її на берег.

Проте не всі випадки мали таке щасливе завершення. Здебільшого нехтування правилами безпеки на воді призводить до трагедії.

Так, 11 червня до рятувальників Вінниччини надійшло повідомлення про те, що у селі Дяківці Літинського району під час купання в місцевому ставку втопився 17-річний юнак. А днем раніше співробітники ДСНС Вінницької вилучали тіло чоловіка, який втопився на місцевому ставку у селі Шендерівка Чернівецького району. Подібний випадок трапився також на Хмельниччині, там вилучали з річки Смотрич тіло 60-річного громадянина. Чоловік потонув неподалік фортеці, що у Кам’янець-Подільський.

Крім того, минулого тижня, був зафіксований випадок утоплення дитини у річці — 9 червня рятувальники спільно з мешканцями села Синицівка Благовіщенського району Кіровоградської області вилучили з водойми тіло хлопчика 2007 р.н. Обставини загибелі дитини наразі встановлюються.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 399 людини (серед яких 35 дітей), що на 128 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року (271 людина у 2017-му). Проте було врятовано 241 людину, у тому числі 20 дітей.

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає:

  • пам'ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Тульчинський РС ГУ ДСНС України у Вінницькій області!


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь