ПРОБАЦІЯ УКРАЇНИ: ТЕПЕР ПРАВОПОРУШНИКИ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ РОЗПОВІСТИ СУДУ СВОЮ ІСТОРІЮ

Дата: 03.08.2018 10:12
Кількість переглядів: 359

Фото без описуПробація - цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів.

Впровадження пробації в Україні - це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників безув’язнення. У рамках пробації впроваджено новацію судового процесу – складення та подання персоналом пробації досудової доповіді щодо обвинувачених.

Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкцій не перевищує п’ять років позбавлення волі, працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді.

Цей документ потрібен суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й повну інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації усунення таких обставин.

Досудова доповідь приймається судом до уваги. Цей документ не може використовуватися як доказ винуватості (або невинуватості) у вчиненні злочину, але якщо в суді буде доведено вину обвинуваченого, досудова доповідь допоможе суду прийняти справедливе рішення щодо міри покарання. Так, з початку поточного року складено близько 16,9 тис. досудових доповідей, у яких брали участь майже 72% обвинувачених. У 89% випадках думка персоналу пробації щодо доцільності застосування альтернативних видів покарань без позбавлення волі врахована судами.

Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірної інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації щодо перспективи позитивних змін.

Під час зустрічей працівник пробації ставить запитання обвинуваченому про його особисте життя, поведінку, роботу (навчання), стосунки з близькими, друзями та іншими людьми, матеріальне становище та про ставлення до певних життєвих подій та обставин.

Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідні, друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ним, а також отримувати інформацію з інших джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи, або навчання, проживання, тощо.

Інформація, що буде надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. З нею може ознайомитися лише обмежене коло осіб: працівник пробації, суддя, прокурор, захисник та потерпілий.

Олена Панчук Тульчинський РВ з питань пробації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь