Міжнародний день рідної мови в закладах освіти Тульчинської ОТГ

Дата: 21.02.2019 14:39

У світі поезії

У День рідної мови учні 6-а та 6-б класів Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1 зустрілися із поетом
Ю Хмелевським, який нещодавно став членом Спілки письменників України, презентував
свою збірку " Декорації змін", читав свої поезії, відповідав на запитання учнів. Після
плідного спілкування відбувся конкурс читців поезій, Ю. Хмелевський зголосився стати
членом журі, Переможці ( Ім.- Левченко М., ІІ м. - Дзяд В., ІІІ м. - Сірома М.) отримали
збірки " Декорації змін" із автографом поета. Також виступили і переможці конкурсу
читців серед шкіл Тульчинської ОТГ ( Погребна А., Книжник К.).

«Мова кожного народу – неповторна і своя…»

У Суворовській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1 протягом тижня проводились заходи, присвячені  Міжнародному дню рідної мови.  Учні 5 – 8 класів взяли участь у шкільному етапі конкурсу читців, присвяченому Дню рідної мови.. Переможцями цього конкурсу стали учениця 7 класу Семенюк Даря та учні 9 класу Корж Олег та Бабейко Анастасія.

У кожному класі були проведені виховні години про роль рідної мови для кожного народу. Для четвертокласників учителька Антепа Г.М. підготувала цікаву мовну  вікторину. Учні 6 класу  з учителем української мови та літератури Олексієвою Ю.В. відправилися в уявну подорож, під час якої дізналися багато про Батьківщину,   рідну мову та історію її виникнення.

П’ятикласники підготували змістовні виступи про мову, а семикласники Клаченко Ліна і Веретковський Костянтин інсценізували казку «Як Господь подарував нам українську мову».

Для учнів 8-10 класів учениця 10 класу Яцуляк Вікторія підготувала  актуальну тематичну презентацію «Значення мови в житті людини».

Для учнів 8 – 10 класу було організовано написання диктанту «Україна в нас одна».

Педагог – організатор Олексієва Ю.В. організувала танцювальний флешмоб під українську музику , у якому взяли участь учні всієї школи.

Старшокласники із захопленням слухали учителя Михалко Надію Іванівну  на відкритому мовному марафоні «Хто кращий?». Учитель розпочала марафон вступним словом про історію відзначення свята. Потім між учнями, які поділились на дві команди «Мовознавці» (хлопці) і «Розумники» (дівчата) було проведено інтелектуальний конкурс на знання мови, історії, музичної та мистецької спадщини нашої держави. На заході панувала атмосфера любові і добра, усі насолоджувалися красою рідного слова. Переможцями з незначним відривом стала команда дівчат «Розумниці».

Рідне слово піснею в душі бринить

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови, який був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року.  Щороку з лютого 2000 нас об’єднує це прекрасне свято. Ми щасливі , що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося   до  сліз, зачувши  рідне слово.             Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію.

Свято рідної мови – особливе для кожного з учнів та вчителів нашої школи. Загальношкільний виховний захід на тему: «Слово рідне – України слава» підготувала учитель 1-А класу Іщук Н.М. Вікторину до Дня рідної мови «Рідна мова - у прислів’ях, віршах і піснях» провела з учнями класовод  3- В  класу Анікоєнко Л.П.. Також діти залюбки і старанно писали диктант про велику силу рідного слова. Учні 8-11класів писали диктант під назвою «Україна в нас одна». Любов до рідного слова їм прищеплюють учителі – філологи  Мандриш О.С., Молоченко С.П., Демченко Г.О., Федорович І.В., Нестеренко О.А., Марчуковська Л.Г., Подолян А.С.. Святкову радіогазету «Рідна мова – золота колиска» підготувала учитель української мови та літератури Молоченко С.П. Тематичний флешмоб «Намисто калинове -  рідна мова» та літературно - музичну композицію «Мово моя материнська…»  підготувала учитель української мови та літератури, класний керівник Мандриш О.С. з учнями 7-А класу. Виставку тематичних газет підготували учителі – філологи  Федорович І.В., Нестеренко О.А.. Як  гарно  звучить  наша  рідна  мова  у  віршах,  прислів’ях, які  ніжні  й гарні  слова  і мелодія  у  пісні. Багато прекрасних слів  почули  ми  про  нашу  рідну  українську  мову. Наші учні полюбили  її, живуть і  зростають  у  ріднім  краї із рідними  словами. Тож побажаймо всім українцям, що свято бережуть українське слово,  щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінно, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)