Мистецький квест у Тульчині

Дата: 21.03.2019 11:02

Фото без опису20 березня 2019 року в місті Тульчині пройшов мистецький квест в рамках проекту «Арт-Квартал Леонтович –Меридіан Щедрик»  для учнів закладів загальної середньої освіти Тульчинської об’єднаної громади . Ініціатором  та організатором заходу  виступив  відділ освіти, молоді та спорту  Тульчинської міської ради.

Учні та вчителі шкіл Тульчинської ОТГ зібралися, щоб вшанувати пам'ять великого митця, диригента, всесвітньовідомого композитора, подільського Щедрика – М.Д.Леонтовича.  Основний месендж  квесту – це тема сторіччя культурної дипломатії України,а саме відомого турне Української республіканської капели під керівництвом Кирила Стеценка та Олександра Кошиця країнами Європи та США.У далекому 1919 році унікальні українські народні пісні стали елементом культурної дипломатії та поширення інформації за кордоном.  Безумовно, основною перлиною виступів  стала українська колядка «Щедрик»  в обробці Миколи Леонтовича. Тому метою  заходу була не лише мистецька складова, але й  важливість популяризації державо- становлення України через призму творчості всесвітньовідомого композитора.

Перед початком квесту  учасники, учні, вчителі, запрошені  вшанували пам'ять митця  покладанням квітів до пам’ятника М.Леонтовича.

Пять команд учнів:  Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.. №1, №2, НВК ЗШ І-ІІІ ст.. №3-гімназії м. Тульчина,Тиманівської ,Суворовської ЗШ І-ІІІ ст.. №1 взяли участь у музичному змаганні . Упродовж години учні, учасники квесту  виконували цікаві  креативні  завдання на локаціях : створювали орігамі, відгадували музичні твори та малювали знаки лінійної нотації. Змагання передбачали: конкурс капітанів, музичне лото,складання пазлів, інтелектуальні запитання, гру «Вгадай мелодію» та креативне фото.

Учні шкіл, учасники заходу, показали гарні результати,високий рівень знань, вміння співпрацювати в команді, цілеспрямованість, завзятість та креативність. Усі команди нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради , учасники команд  отримали сувенірні подарунки з логотипом квесту, а , найголовніше – позитивні емоції.

Заключним акордом заходу стало виконання «Щедрика» у сквері Леонтовича біля памятника «Щедрику». Учасники  мистецького квесту віддали шану Миколі Леонтовичу  дзвінким чистим гарним виконанням всесвітньовідомого твору, який став піснею єдності . У такі моменти дійсно розумієш культурну важливість української народної пісні для кожного  з нас, бо ми  - українці.