10 жовтня відбувся тренінг з питань впровадження ХАСП – системи безпеки харчових продуктів
10 жовтня відбувся тренінг з питань впровадження ХАСП – системи безпеки харчових продуктів. 2019 року підприємства повинні створити систему управління безпекою харчових Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP).
Виконання цих вимог є обов’язковим через прийнятий Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», який 20 вересня 2015 року набув чинності, згідно закону контролюючим органом є ДПССУ.
У гіршому випадку, за невиконання цих обов’язків, українські оператори ринку отримають штраф, який для юридичних осіб складатиме 30 мінімальних заробітних плат, для фізичних осіб — 15 та зупинення роботи потужностей.
Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління держпродспоживслужби у Вінницькій області Салюк Андрій Васильович розповів про цю систему, кому її потрібно створювати і як. Ключова причина впровадження системи НАССР — це ефективне управління якістю та безпечністю харчових продуктів, її можна назвати своєрідним інструментом захисту репутації виробника. Тому вона практикується в світі вже декілька десятиліть. Так, дійсно впровадження цієї системи контролю потребує деяких матеріальних затрат від операторів. Але у довгостроковій перспективі всі гравці харчового ланцюга — від виробників до споживачів — отримують значні переваги. Тому що перші стають більш конкурентоспроможними, виробляючи продукти кращої якості, працюючи над тим, щоб заслуговувати на довіру споживачів та успішно боротись за їхній попит як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках. А споживачі, зі свого боку, отримують впевненість в якості та безпечності українських харчових продуктів, які вони купують в українських супермаркетах або на ринках.