ЯК НАДАТИ ДОПОМОГУ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ЛЬОДУ

Дата: 06.02.2020 15:01

Надання допомоги лю­дині, яка провалилася під лід, –  надзвичайно небезпеч­не заняття, потребує зібра­ності та виваженості в діях.

Щоб   допомогти    потерпа­ючому    від    лиха   і    не    постра­ждати

при   цьому   самому,   варто    дотримува­тись    наступних    правил:

Фото без опису     v Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи змо­жете під час надання допо­моги впоратись самотужки, чи краще покликати на до­помогу ще когось. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано й обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

v  Простягніть потерпілому довгу жердину, дошку, пали­цю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв'язані паски тощо. Якщо вам все ж таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи ряту­вальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотуз­ку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет.

Фото без опису       v  Будьте якомога далі від ополонки, до самого краю крижини  ні в якому разі не підповзайте. З відстані 3-4м простягніть постраждалому палицю, жердину чи киньте мотузку. Якщо мотузка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись однією рукою за кінець мо­тузки, про­стягніть йому другу руку.

v Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому.

v Витягаючи постраждалого, попросіть його працювати ногами - так буде легше ви­тягнути його з ополонки. Ко­ли витягнете, не дозволяйте йо­му ставати на ноги, нехай він повзе слідом за вами до берега.

v Після того, як витягнете постраждалого на берег, негайно викличте "швидку медичну допомогу", а до її приїзду надайте потерпілому першу допо­могу, необхідну при охолод­женні організму.

Будьте обачливі та обережні!

Дотримуйтеся   правил   та   наших   порад   -   і   все   буде  гаразд!

Не­хай   цьогорічна  зима  залишить  по  собі лише приємні спогади!

Навчально-методичний центр цивільного захисту

та безпеки життєдіяльності Вінницької області спільно  з Департаментом цивільного захисту облдержадміністрації

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)