Навчаючись – навчаю

Дата: 20.02.2020 08:23

Хочеш бути успішним, затребуваним, треба постійно навчатися, зокрема це стосується вчителя. Адже світ розвивається шаленими темпами, а вчителю треба не тільки не відстати, а й бути обізнаним не тільки у своїй професійній царині, оскільки від цього залежить, чи повірить тобі учень, чи довіриться, чи захоче вчитися. Тому 19 лютого відбувся семінар-тренінг учителів української мови та літератури Тульчинської ОТГ й району спільно з вчителями шкіл м.Могилева-Подільського. Сприяли проведенню семінару відділ освіти молоді та спорту Тульчинської ОТГ (начальник Митрицан М.М.), відділ освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА (начальник Чепернатий С.В.), управління освіти Могилів-Подільської міськради (начальник Коновалов В.Ф.).

Гостинно прийняла учасників семінару та створила відмінні умови Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№1 (директор Третяк І.Г.). Учні 10-Б класу (вчитель Соловей Н.З.) привітали учителів виступом-представленням свого бачення імпресіонізму за новелою М.Коцюбинського «Інтермецо». Розпочали роботу з працею над інтерактивною газетою, приуроченою до
Міжнародного дня рідної мови. Це досвід роботи вчителя початкових класів Дудник С.А. (Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№1).

Така газета не просто стіннівка, тому що її творять самі учні, виконуючи певні завдання та пишучи зразу ж на уроці невеликі тези. Пізнавальним, оригінальним, креативним став майстер-клас вчителя Волобуєвої О.А. (м. Могилів-
Подільський), яка презентувала власний досвід роботи вчителя-словесника у підготовці учнів до складання ЗНО: флеш-карти, хмарки слів, алгоритми визначення того чи іншого поняття, прийоми з ейдетики, мнемотехніки тощо. Методист управління освіти Могилів- Подільської міськради Кізлевич О.В.представила свої напрацювання, що допомагають учням осилити власне висловлювання на ЗНО. Погодьтеся, частині школярів важко написати твір, оскільки мало читають, віддають перевагу комп’ютерним технологіям. А висловлювання треба ж творити. Тому творчу лабораторію написання твору розкрила Оксана Віталіївна та презентувала мініпосібник з основними порадами, прийомами, як же зацікавити учня писати та як навчити висловлювати думки правильно. Кордонська А.В. (м. Могилів-Подільський) запропонувала на розгляд учителям свої методи, прийоми з теми «Ефективні форми та методи підготовки до ЗНО з української літератури в умовах електронного освітнього середовища», досить змістовний, насичений, доступний матеріал: створення буктрейлерів, сторінки письменника у соцмережах, кроссенсів, використання QR-код тощо. Усе залежить від бажання  педагога, його творчої ініціативи, форм і методів роботи, а результат – успішна реалізація учнів у житті! У цьому ще раз переконалися учасники семінару. Гості відвідали оновлений музей-квартиру М.Леонтовича, де завдяки науковим працівникам музею ( Лукашенко С.І., Луценко Г.В.) та ансамблю вихованок Кобцевої Г.Ю. відтворено атмосферу музики та творчості М.Леонтовича. Незабутньою стала екскурсія краєзнавця Вігуржинського В.О. про події 200-літньої давнини – життя С.Потоцького та історія м.Тульчина.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)