Верховна Рада України прийняла закон про ринок землі: що потрібно знати

Дата: 01.04.2020 12:14

Фото без описуВідділ Тульчинське бюро правової допомоги інформує

На позачерговому засіданні Верховної ради в ніч з 30 на 31 березня
парламентарі підтримали законопроект про відкриття ринку землі.
Законопроект № 2178-10 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти
України про обіг земель сільськогосподарського призначення" під час
позачергового засідання Верховної Ради України 30 березня підтримала
більшість народних депутатів.
Що передбачає земельна реформа?
Запуск ринку землі в Україні відбудеться 1 липня 2021 року (у попередній редакції з 1 жовтня 2020 року).
Основні положення прийнятого законопроекту № 2178-10:
? До 1 січня 2024 року купувати землю зможуть тільки фізичні особи-громадяни України.
? Допуск іноземців до купівлі землі на території України буде можливе лише після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі.
? Землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.
? Концентрація землі в одні руки в перші два роки після запуску земельної реформи обмежена площею 100 га.
? З 1 січня 2024 року купувати землю дозволять українським юридичним особам в концентрації не більше 10 тис. га.
? Розрахунок за покупку ділянок буде проходити тільки в безготівковій формі.
? Банки можуть бути власниками земельних ділянок у межах стягнення застави.
Такі ділянки повинні бути відчужені на торгах протягом 2-х років.
? Юридичним особам, учасниками яких є громадяни держави-агресора, фізичним особам, щодо яких застосовані санкції, забороняється купувати землю навіть за умови проведення референдуму.
? Іноземним громадянам забороняється купівля земельних ділянок у 50-км зоні від державного кордону України, незалежно від рішення референдуму.
? Ціна продажу ділянок сільськогосподарського призначення не може бути нижчою від їх нормативної грошової оцінки. Дана норма буде діяти до 1 січня 2030 року.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.
Начальник відділу Тульчинське бюро правової допомоги Руслан Швець