22 червня – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2020 11:01
Кількість переглядів: 510

Фото без опису79 років тому почалася німецько-радянська війна (22.06.1941-08.05.1945), як складова частина Другої світової війни (01.09.1939-02.09.1945). З першого дня війни в Тульчинському районі розпочалась мобілізація, проводилась евакуація на схід обладнання промислових підприємств, с/г техніки та худоби, населення залучалось до участі у зведенні оборонних споруд. Був створений винищувальний батальйон чисельністю 220 осіб для боротьби з диверсантами  й охорони важливих об’єктів та спецгрупи для ліквідації наслідків нальотів ворожої авіації. На короткотермінових курсах велась підготовка снайперів, зв’язківців, санітарів. В липні 1941р. на території району вели оборонні бої воїни 55-го і 17-го стрілецьких корпусів 18 армії Південного фронту. 23 липня противник захопив Тульчин.

 

Спогади лікаря Вдовиченка:

«Першими в Тульчин ввійшли румини, захопили територію лікарні і прилеглі вулиці, а за ними наступили німці. Вони почали грабувати майно лікарні та жителів. Частину приміщень лікарні зайняли для своїх поранених, а у приміщенні інфекційного відділення влаштували стайню для коней.»

Наш район був переданий під протекторат союзника нацистської Німеччини – Румунії та увійшов до складу «Трансністрії». Почався окупаційний режим, терор та пограбування. Було проведено реформу грошей (вводились румунські леї) та паспортизацію населення, кращі будівлі були зайняті окупантами під органи влади та житло.

 

У Тульчині створено гетто для єврейського населення, згодом в’язні утримувались в таборі с.Печера, де було знищено приблизно до 18 тисяч чоловік, які прибули з інших міст. В Білоусівці та Нестерварці діяли табори для тимчасового утримання цивільних громадян. У відповідь на свавілля окупаційної влади діяв підпільний-партизанський рух в Тульчині, Тиманівці, Левківцях, Калініно, Тарасівці та сусідніх селах.

 

Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані у цій страшній війні.

 

Науковий співробітник Тульчинського краєзнавчого музею Наталія Колісник

Фото без опису

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь