Фінансування медичної галузі
В умовах проведення медичної реформи питання забезпечення належного рівня медичної допомоги та покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров‘я знаходиться на вістрі питань, що потребують залучення бюджетних коштів, в тому числі і коштів місцевих бюджетів.
Тульчинська ОТГ ще у 2018 році утворила комунальне некомерційне підприємство - Міський центр первинної медико-санітарної допомоги. В структурі центру функціонує 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 4 фельдшерських пункти. В Центрі сформована оптимальна структура, де команда із надання ПМД складається із сімейного лікаря, медсестри та фельдшера, який працює у ФАПі.
Протягом І півріччя 2020 року підприємство забезпечувало своє функціонування за рахунок коштів із НСЗУ. Із бюджету Тульчинської міської ОТГ покривалися витрати Центру на оплату енергоносіїв, а також окремі заходи місцевої програми розвитку охорони здоров‘я у громаді.
На фінансову підтримку підприємства за 6 місяців поточного року витрачено 880,2 тис.грн., з них на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 144,9 тис.грн. За звітний період жителі громади отримали медикаментів безкоштовно або на пільгових умовах за певними категоріями захворювань на суму 640,1 тис.грн.
З метою запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом COVID-19, із бюджету громади за 6 місяців 2020 року центру первинної медико-санітарної допомоги було виділено 233,0 тис.грн. на забезпечення необхідними засобами індивідуального захисту, антисептичними препаратами та швидкими тестами для виявлення короновірусу.
Поряд з тим, протягом звітного періоду за рахунок бюджетних коштів передбачено видатки в сумі 143,0 тис.грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції приміщень Суворовської та Тиманівської амбулаторій загальної практики сімейної медицини. За звітний період використано 54,5 тис.грн. Фінансування робіт буде здійснюватися за рахунок цільової субвенції із державного бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров‘я у сільській місцевості, в сумі 3 600,0 тис.грн. та співфінансування із місцевого бюджету.
У 2020 року ці ж амбулаторії буде забезпечено спеціалізованими легковими автомобілями за рахунок коштів державного бюджету. Тульчинська міська рада забезпечила коштами видатки на реєстрацією цих автомобілів та отримання сертифікату відповідності на якість і рівень безпеки для експлуатації на шляхах України на загальну суму 120,0 тис.грн.
Крім того, із бюджету громади протягом звітного періоду здійснювалося фінансування заходів програми покращення надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, які отримують програмний гемодіаліз. Так, за січень-червень 2020 рік витрачено 100,1 тис.грн., які спрямовано на оплату транспортних послуг по перевезенню хворих та компенсаційні виплати.
На утримання закладів охорони здоров‘я вторинного рівня за І півріччя 2020 року передано коштів до районного бюджету в сумі 4 092,4 тис.грн., в тому числі
?на утримання районної лікарні – 3 531,0 тис.грн.,
?на проведення медичних оглядів працівників бюджетних установ – 50,0 тис.грн.,
?на забезпечення засобами індивідуального захисту працівників районної лікарні – 63,6 тис.грн.
?на утримання районної стоматполіклініки – 288,6 тис.грн.,
?на забезпечення населення громади пільговим зубопротезуванням – 20,0 тис.грн.
?на забезпечення населення громади інсуліном – 164,2 тис.грн.
Також за звітний період із бюджету громади передано до обласного бюджету 20,0 тис.грн. бюджетних коштів на забезпечення засобами індивідуального захисту працівників Тульчинської станції екстреної медичної допомоги.