Енергетична стійкість ОТГ та підтримка жіночого лідерства

Дата: 16.02.2021 09:08
Кількість переглядів: 371

Фото без опису10-12 лютого 2021 року “Експертний центр з питань безпеки – Україна” за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) провели четвертий онлайн тренінг «Енергетична стійкість ОТГ та підтримка жіночого лідерства».
До тренінгу долучились 21 ОТГ (38 учасниць) з 12 областей. Упродовж трьох днів учасниці активно приймали участь в обговорені питання енергетичної самодостатності, що є сьогодні надзвичайно актуальними для громад, а також роль та залучення жінок до прийняття рішень, особливо в частині енергетичних проєктів.

На тренінгу обговорювались питання захисту прав споживачів у сфері енергетики - «Правові засади захисту прав споживачів у сфері енергетики». Ірина Пташник поділилася правовою базою та прикладами, як споживачі можуть захищати свої права в суді. Юлія Усенко пояснила, як і коли споживачам взаємодіяти з Регулятором та учасниками енергетичних ринків з метою захисту своїх прав, а коли і в який спосіб варто звертатися до АМКУ. В цілому учасниці тренінгу отримали основну інформацію про процедури, терміни, практичні поради в контексті захисту прав  споживачів енергетичних послуг.

Експерт Української кліматичної мережі, співзасновник НДО «Екодія», Олег Савицький виступав з темою «Від планів дій сталого енергетичного розвитку до дорожніх карт та реальних заходів: як втілювати інтегровану кліматичну та енергетичну політику на місцях» та розкрив роль управління інфраструктурою для сталого розвитку об'єднаних територіальних громад, а також ознайомив учасниць з основними принципами та підходами до реалізації Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК). В ході тренінгу, поряд з практичними аспектами втілення проектів, увага була приділена ключовим управлінським інструментам для досягнення стратегічних цілей ПДСЕРК.

Ольга Зеленюк, співзасновниця ГО «Український центр злагоди», провела практичний тренінг із «Прикладних аспектів жіночого лідерства». Учасниці познайомилися із різними стратегіями ефективної комунікації та вирішення
конфліктів  - тем, що завжди будуть актуальними для кожної лідерки. 

Обговорювали також ефективні тактики роботи в команді. 
Під час виступу Андрія Чубика, експерта з політики сталого енергетичного розвитку «Оцінка енергоресурсного потенціалу громад», було проведено інтерактивну бесіду з учасницями тренінгу про особливості оцінки енергоресурсного потенціалу ОТГ. Учасниці тренінгу представили показники енергоспоживання за обсягами і фінансовими витратами, на основі яких було проведено первинний аналіз енергетичного міксу і представлені оцінки
необхідних змін для відповідності критеріям сталого розвитку.

У своєму виступі «Енергоефективність: основа успішності громади» Нестеренко Євгенія представила учасницям основні заходи з енергоефективності та орієнтований бюджет на їх проведення. Тренерка надала інформацію про національні та міжнародні можливості для співфінансування проєктів ОТГ з енергоефективності. Учасниці активно приймали участь у дискусії.

Наталія Слободян, експертка з питань міжнародної співпраці та технічної допомоги у секторі енергетики, у своєму виступі «Міжнародні програми підтримки енергетичних проєктів місцевих громад» поділилась із представницями ОТГ інформацію про можливості долучатись до грантових міжнародних програм, зокрема Horizon Europe, EFSE, GIF, EBSCO SOLAR, GIZ, NED та інші. Учасниці дізнались про платформи для розвитку сталих зв’язків із зарубіжними колегами, а також історії успіху українських громад у залучені донорської допомоги.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь