Куди звертатись по допомогу в ситуації домашнього насильства?

Дата: 23.03.2021 10:19

Фото без описуВідповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», постанови Кабінету Міністрів  України від 22 серпня 2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», управління соціального захисту координує реалізацію державної політики у сфері попередження домашнього насильства на території укрупненого району.

На даний час, в кожній територіальній громаді є  уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі та відповідальна особа, яка  проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координує заходи реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам.

В області функціонує Вінницький обласний притулок для тимчасового перебування жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства. В притулку жінки мають змогу отримати юридичну, психологічну та соціальну допомогу, відновлюють довіру до людей та надію на краще життя своє та своїх дітей, вчаться приймати рішення самостійно, підіймають свою цінність та складають плани на майбутнє.

Куди звертатись по допомогу в ситуації домашнього насильства?

Правоохоронні органи (поліція) -102

Урядова «гаряча лінія» протидії домашньому насильству – 15-47

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 50 335 ( зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

Обласна лінія довіри з попередження домашнього насильства – 0 800 75 04 75 ( з 08:00 до 17:00)

Національна дитяча «гаряча лінія» - 0 800 500 22 ( зі стаціонарного) або 116 111 ( з мобільного) З 12:00 до 16:00

Обласна мобільна бригада соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі

Надає консультації з понеділка по п'ятницю.

Тел.: 073 138 80 37,068 58 60 355 (фахівець із соціальної роботи)

097 578 82 89, 095 796 44 72 (психолог)

Viber: 095 796 44 72 ( психолог)

Репродуктивний кабінет для жінок, які зазнали сексуального насильства -  Вінницька обласна клінічна лікарня ім..М.І.Пирогова –( 0432) 35 31 85.

Єдиний  контакт –центр системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103