Можливість для розвитку сільських територій

Дата: 25.05.2021 11:49

Візьми участь у всеукраїнському проєкті “Перспективи розвитку сільських громад”УКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА СІЛЬСЬКОГО РОЗВИТКУ (УМСР) спільно з міжнародною некомерційною благодійною організацією DRA «За Європейське громадянське суспільство» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини розпочинає проєкт «Перспективи сталого розвитку сільських територій», спрямований на надання допомоги громадам у вирішенні актуальних питань сільського розвитку та підвищенні їхнього потенціалу для розбудови сільських спільнот.

У ході реалізації проєкту у 2021р. для відібраних громад буде організовано он-лайн навчання з методології підготовки соціально-економічного аналізу; учасники разом із експертами працюватимуть над оцінюванням місцевого потенціалу та відбором варіантів поєднання наявних ресурсів для виявлення можливостей сталого сільського розвитку. Протягом 2022р. будуть організовані зустрічі з вітчизняними та міжнародними експертами для підготовки пріоритетних проектів соціально-економічного розвитку; проводитимуться вебінари для вивчення німецьких практик локального розвитку та буде організовано навчальний тур для вивчення успішного вітчизняного досвіду. В результаті кожна громада матиме професійно підготовлений аналіз з проектами соціально-економічного розвитку для їх подальшої реалізації.

Від участі у проєкті ваша громада отримає конкретні знання та рекомендації про:

• Перспективні напрями використання природно-ресурсного потенціалу громади та сільськогосподарських земель на користь усіх її жителів;

• Можливі шляхи підвищення рівня зайнятості та створення місць прикладання праці на селі з використанням місцевих ресурсів;

• Механізми нарощення та залучення людського капіталу села у процеси розвитку на основі принципу «ніхто не має бути залишений осторонь»;

• Моделі співпраці мешканців малих і периферійних сіл з центрами територіальних громад, підтримки сільських спільнот з бюджету територіальної громади;

• Розвиток сільськогосподарської кооперації та підприємств, які є власністю територіальної громади;

• Запобігання негативним впливам кліматичних змін на дрібнотоварне сільське господарство та сільські спільноти;

• Сільські ініціативи та успішний досвід локального розвитку українських та німецьких громад.

Щоб долучитися до проєкту, необхідно до 5 червня 2021 року заповнити реєстраційну анкету і додати мотиваційний лист. Усіх, хто направить анкету для участі у проєкті, буде повідомлено про результати відбору до 20 червня.

До участі запрошуються територіальні громади з усіх областей України. Подавати заявку можуть голови територіальних громад, старости, представники сільської молоді, активісти, окремі сільські спільноти та інші члени громади.

У разі виникнення додаткових питань, ви можете звернутися за електронною адресою project@urdn.org.

На території України проєкт “Перспективи сталого розвитку сільських територій” реалізується ГС “Українська мережа сільського розвитку” разом з ГО Екодія.