Розслідування лабораторно підтверджених випадків інфікувань медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19

Дата: 15.11.2021 10:50

На даний час з початку пандемії до Відділення фонду соціального страхування що обслуговує медичні заклади Тульчинщини надійшли повідомлення щодо гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, по 28 медичним працівникам, з них 1 повідомлення щодо смертельного випадку. Завершено розслідування по 25 випадкам, з них 3 випадки пов’язані з умовами праці (1-зі смертельним наслідком).

Звертаючись до керівників закладів охорони здоров’я – повідомляємо що відповідно до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого Постановою КМУ від 17.04.2019 за №337, випадки лабораторного підтвердження інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 (надання медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботи з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, дезінфекційні заходи тощо) розслідуються як випадки гострого професійного захворювання. До
зазначених розслідувань залучаються фахівці Фонду соціального страхування та відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Вінницькій області, які приймають участь у:
– обстеженні місця, де стався випадок інфікування;
– визначенні відповідності умов праці на робочому місці;
– з’ясуванні обставин та причин настання гострого професійного захворювання;
– визначенні, чи пов’язаний цей випадок з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19.
Першочергові дії роботодавця у разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо – зобов’язаний протягом двох годин повідомити з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 Порядку:
1) територіальному органові Держпраці;
2) робочому органові Фонду;
3) керівникові підприємства (установи, організації), на території якого сталося гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);
4) керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок – керівникові профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;
5) уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення).
В подальшому, в процесі розслідування керуватися Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого Постановою КМУ від 17.04.2019 за №337.

Страховий експерт з охорони праці Сергій Пашенько