Порядок присвоєння та отримання кадастрового номера земельної ділянки

Дата: 28.12.2021 14:30
Кількість переглядів: 864

Фото без описуСЕКТОР ТУЛЬЧИНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ: До сектору Тульчинське бюро правової допомоги досить часто звертаються громадяни Тульчинського району, з запитаннями, про порядок та процедуру присвоєння та отримання кадастрового номера земельної ділянки, а також вартості проведення таких робіт.
В зв’язку з цим повідомляємо наступне: Кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.
 
Для чого потрібен кадастровий номер
Присвоєння кадастрового номера — це обов'язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин, що здійснюється шляхом державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку, інших відомостей про неї кадастровий номер не змінюється.

У разі поділу чи об'єднання земельній ділянці або земельним ділянкам присвоюються нові кадастрові номери.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Тому отримання кадастрового номера земельної ділянки, яка вже належить особі на підставі державного акту про право власності на землю, але в якому відсутній кадастровий номер — є необхідною умовою для реєстрації самого права власності на земельну ділянку.
 
Порядок отримання кадастрового номера 
Для присвоєння кадастрового номера необхідно звернутися в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, іншими словами, Держгеокадастр і передати на розгляд пакет документів:
1) заяву (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки встановленої форми;
2) оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
3) документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

Документи надаються заявником особисто, уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення, а в разі подання заяви в електронній формі — надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку.

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі, якщо відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Які строки розгляду звернення?
Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом 14 днів з дня реєстрації заяви здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову.

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. 

Яка вартість зазначених робіт?
Вартість виконання таких робіт залежать від місця розташування земельної ділянки, розмірів, наявності документації на землю та складності робіт.
Розробниками документації із землеустрою, є: юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою; фізичні особи – підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Такими розробниками документації із землеустрою у м. Тульчин є: ПП "Архітектурне планувально-експертне бюро"; (м. Тульчин, вул. Леонтовича, 47), ФОП Овчарук О.С. (м. Тульчин, вул. Леонтовича, 82), ФОП Ревус О.П. (м. Тульчин, вул. Леонтовича, 65), представник ДП "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (м. Тульчин, вул. Леонтовича, 65).

Для можливості в подальшому розпоряджатися своєю земельною ділянкою необхідно зареєструвати право власності на земельну ділянку в Реєстрі речових прав на нерухоме майно. Для цього Вам необхідно звернутися із заявою про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку до державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг (м. Тульчин, вул. Леонтовича, 65) або нотаріуса (м. Тульчин, вул. Леонтовича, 47).

За відповідними консультаціями з вищевказаних питань громадяни можуть звертатися до сектору Тульчинське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; 0961756236. 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги. 

Завідувач сектору Тульчинське бюро правової допомоги Руслан Швець

Правову допомогу також можна отримати за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

- у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога»  https://t.me/ualegalaidchat
- у приватному чаті системи  БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
- у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
- написавши на електронну пошту  Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь