Про що слід пам`ятати, якщо ви зіткнулися із гендерно зумовленим / сексуальним / домашнім насильством в умовах війни?

Дата: 10.06.2022 15:03

Безпека постраждалих – найголовніше. Убезпечити жінок і дівчат, чоловіків і хлопців від наруги у надзвичайних ситуаціях — обов'язок кожного і кожної. Основні принципи – підтримка, повага, захист. Сексуальне насильство — тяжкий злочин, і важливо сповістити правоохоронні органи про нього. Якнайшвидше (протягом 72 годин) зверніться за медичною допомогою, особливо якщо ви пережили сексуальне насильство. Ви маєте право на підтримку.

Вчинення сексуального насильства є неприйнятним. Жодна ситуація не виправдовує його. Повідомляйте правоохоронців про небезпеку вчинення такого чи іншого насильства. Щоб громада була в безпеці, дійте!

«Вислухайте й спробуйте допомогти»: Якщо до вас звернулася особа, постраждала від гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства, ви можете допомогти їй: вислухати без засудження і без оцінки ситуації та поділитися інформацією про телефонні лінії допомоги та/або соціальні служби підтримки у вашому регіоні  (ЗАЗНАЧТЕ ТУТ контактні дані та прийомні години).

Пам`ятайте: вина не на постраждалих.

Жінки та дівчата з інвалідністю можуть бути більш вразливими до гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства. Їхній доступ до інформації про сексуальне здоров?я, інтимні стосунки й насильство може бути більш обмеженим. Навіть пересуваючись у межах громади, вони можуть стати об`єктом домагань.
Гарячі лінії на випадок гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства:

Гаряча лінія «Ла Страда» – телефон: 116 123 або 0800 500 335
Скайп: lastrada-ukraine | Телеграм: @NHL116123