НЕПОТРІБНИЙ ПОРЯТУНОК ШКОДИТЬ ПТАХАМ!!!

Дата: 26.11.2024 11:46
Кількість переглядів: 86

Фото без описуПочинаються морози і вода на ставках, річках та озерах вривається кригою. Багато " небайдужих " жителів Тульчинської громади думають, що лебеді, які знаходяться на ставках, можуть примерзнути до криги. Тому трохи інформації на цю тему.

      Водоплаваючі пташки чудово підготовлені до української зими: мають густий пух і щільну жирову тканину, а відтак, можуть заклякати на цілу добу.
Як розповідають зоозахисники щодня у Центри допомоги тваринам, а також на лінії 101 та 112 приходять сотні дзвінків з повідомленнями про "примерзлих до криги" птахів. Те, що люди переживають за добробут і здоров'я братів наших менших, нормально. Втім, перейматись не варто: усі птахи, що живуть на водоймах, а в Україні це качки та лебеді, - взимку ведуть себе однаково, і до криги примерзають вкрай рідко. У сильні морози лебеді сидять прямо на своїх черевцях, сховавши лапи в пух аж під хвіст, вони їх дістають з водойми і за рахунок цього людям, які спостерігають за пташками, здається, що ті вмерзли в кригу, і лапи залишились у воді.

          За словами зоозахисників, лебединий пух має здатність зберігати тепло. Крім того, в лебедів дуже щільний прошарок жирової тканини, що дозволяє їм максимально довго обходитись без руху, і не замерзати. Через це до української зими лебеді підготовлені якнайкраще. Вони ховають голову під крило, і сидять на кризі круглими "купками", не ворушачись, не реагують ані на їжу, ані на людей. Таким чином птахи зберігають енергію, тепло і переживають сильні морози. В такому положенні вони можуть провести хоч цілу добу. Чіпати лебедів не треба взагалі, хіба що у випадку, коли у птаха візуально спостерігаються проблеми (зламана лапа, звихнуте крило чи на снігу поряд є сліди крові).

        Тому вкотре нагадуємо,  що непотрібний порятунок може зашкодити птахам.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь