Обласний конкурс читців «Кобзар і Україна»

Дата: 27.03.2017 10:24

16 березня 2017 року у Тульчинському училищі культури відбувся 23 обласний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 203 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. У конкурсі взяли участь 45 читців та 5 аматорських театральних колективів з 22 районів області.

Роботу конкурсантів оцінювало професійне журі в такому складі:

Славінська Таїсія Дмитрівна – народна артистка України, головний режисер Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Садовського – голова журі.

Красуляк Зоя Іваніна – провідний методист з театралізованих заходів та свят обласного центру народної творчості – секретар журі.

Члени журі:

Назарець Олена Іванівна – заступник директора обласного центру народної творчості.

Дмитренко Жанна Віталіївна – провідний методист з культурно-дозвіллєвої роботи обласного центру народної творчості, поетеса, депутат обласної ради;

Прилипко Любов Андріївна – викладач режисерських дисциплін Тульчинського училища культури;

Хмелевський Юрій Миколайович – голова Тульчинського літературного об`єднання «Оберіг»;

Кирницький Віталій Анатолійович – читець, ведучий.

Учасники змагалися у трьох вікових категоріях: 8-13 років, 14-18 років та 19-35 років, у двох номінаціях: художнє читання та літературно-музичні композиції.

У першій віковій категорії переможцями стали:

1. місце: Яна Завальнюк (с.Жуківці'Жмеринськогорайону)
  2. місце: Яна Стасенюк (смт.Тиврів)
  3. місце: Лілія Кривошия (с.Ілляшівка Тростянецькогорайону)

У другій віковій категорії переможцями стали:

1. місце: Марина Драчук (м.Гайсин) та Дмитро Коробчинський (м.Тульчин)
  2. місце: Марина Оцевич (м.Калинівка) та Констянтин Мартинюк (м.Гайсин)
  3. місце: Микола Коновал (м.Бершадь) та Ірина Задверняк (с.Бондурівка Чечельницького району).

У віковій категорії 19-35 років:

1. місце отримала Сніжана Бабійчук (м. Ямпіль)
  2. місце отримала Наталя Михайлова (с.Шершні Тиврівського р-ну)
  3. місце отримала Ауріка Лупол (м.Крижопіль)

Гран-Прі обласного конкурсу читців «Кобзар і Україна» отримав народний аматорський театральний колектив «Маленький театр» Тульчинського училища культури, (керівник Любов Прилипко), за літературно - музичну композицію «Великий льох» за твором Т.Г.Шевченка

У номінації «Літертурно-музичні композиції» було всього 6 колективів, які не показали відповідного рівня виконання композицій, тому журі вирішило в цій номінації місця не присуджувати.

Як і впопередні роки, суддівство на цьому конкурсі мало свої особливості. А саме, поруч з офіційним, працювало незалежне студентське журі в такому складі:

Андрій Прилипко -  переможець обласного конкурсу читців «Кобзар і Україна», лауреат Всеукраїнського Шевченківського конкурсу, студент четвертого режисерського курсу – голова журі.

Члени журі:

Анастасія Трачук - голова студентського комітету училища , студентка ІІІ-го режисерського курсу; Людмила Заяць, Ганна Зленко, Іван Гончарук - студенти четвертого режисерського курсу; Ілона та Іванна Ратушняк - студентки третього режисерського курсу.

За його рішенням дипломами з рекомендацією на вступ до Тульчинського училища культури відзначено: Олексія Мокрого (с.Плебанівка Шаргородського району), Іллю Паламарчука (м.Шаргород), Аріса Мамедова (с.Козинці Липовецького району), Яну Костельну (смт.Чернівці), Максима Головатого (смт.Рудниця Піщанського району), Лесю Назаренко (м.Гнівань Тиврівського району), Наталю Пшилуцьку та Станіслава Кундиса (смт.Тиврів), Лілію Кривошею (с.Ілляшівка Тростянецького району), драматичний колектив Краснопільського СБК Гайсинського району (керівник Дмитро Косенко).

Голова журі конкурсу народна артистка України, головний режисер Вінницького академічного музично-драматичного театру ім.М.СадовськогоТаїсія Славінська зробила детальний аналіз виступів конкурсантів, дала поради читцям щодо вдосконалення майстерності виконання творів.