Пізнай, люби, вивчай своє місто – Тульчин

Дата: 19.09.2018 12:52

18 вересня 2018 року у приміщенні районної бібліотеки відбувся  міський краєзнавчий вернісаж «Пізнай, люби, вивчай своє місто – Тульчин», приурочений 411 річниці м. Тульчина. Із вітальним словом до учасників заходу звернулася методист відділу освіти Наталія Соловей, яка зазначила, що найріднішим для людини є той куточок на Землі, де вона народилася. Кожен із нас дорожить своєю батьківщиною, бо хто ми без неї… Перекотиполе. Рідна земля заступає нам вітер лихоліть. Саме ми всіма силами, серцями і руками тримаємо один одного, щоб не стати перекотиполем, не спустошити рідний край.

Підготовку команд до краєзнавчого вернісажу оцінювало журі у складі : Поваляєва А.А. – голова журі, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Кошелап С.В. – співголова журі, заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міськради, Щербань Л.М. – науковий співробітник з питань памяткоохоронної роботи та туризму Тульчинського краєзнавчого музею,  Вігуржинський В.О. – краєзнавець, працівник районної бібліотеки, Бабенко О.В. – директор Будинку дітей та юнацтва.

За рішенням журі, І місце -  54 бали, присуджено команді  учнів «Патріоти»  НВК ЗШ І- ІІІ ст.№3 – гімназії ім.. О.С.Пушкіна Команда «Краяни» , учні Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№1,  виборола  ІІ місце – 49 балів, команда «Пластуни» - учні Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№2 – ІІІ місце - 40 балів.

Учасники вернісажу мали можливість розкрити свої таланти,показати  обізнаність та ерудицію у восьми конкурсних номінаціях:

1. «Назва, девіз, емблема»
  2. «Минулих літ слава незабутня»
  3. «Вибери своє питання»
  4. «Тульчинський лабіринт»
  5. «Літературний  калейдоскоп»
  6. Проект «Яким ми бачимо своє місто Тульчин у майбутньому»
  7. Створи емблему міста
  8. Проект «Моя школа і люди  із світовим ім’ям»

У першій  номінації журі відзначило оригінальне поєднання минулого із сучасним команди «Пластуни»( Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст..№2).  За креативність, чіткість найвищий бал отримала команда «Патріоти» ( НВК ЗШ І- ІІІ ст.№3 – гімназії ім.. О.С.Пушкіна) .

Учасники продемонстрували глибокі знання з історії заснування рідного міста,його   історичних та культурних пам’яток. Кращим знавцем історії журі визнало учня 10-Б класу Гуліватенка Д.(Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№1)

«Яким ми бачимо майбутнє Тульчина» - у цій номінації було представлено творчі проекти про майбутнє нашого міста. Журі сподобалися відеопрезентації  усіх  команд. Автори майстерно передали  втілення дитячих мрій про квітучий, багатий  талантами рідний Тульчин.

Усі присутні отримали  задоволення від креативного представлення збірок поетів – земляків. У цій номінації серед кращих визначено учнів НВК ЗШ І- ІІІ ст.№3 – гімназія ім.. О.С.Пушкіна, які творчо та оригінально презентували збірку Ю.Хмелевського «Акт гуманізму», та  учнів Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№1, які змістовно  представили збірку Н.Погребняк «Не шукайте папороті квіти». Команда «Пластуни» учнів Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст..№2  творчо презентувала збірку М.Ясакової «Веселкова».

Активними були вболівальники. Їхня підтримка додала командам бали. Також уболівальники підготували цікаві представлення: як пов’язані долі світових знаменитостей з нашим містом, продемонстрували вміння передати в поєднанні славу школи і велич історичної особистості. Юні актори -  учні НВК ЗШ І- ІІІ ст.№3 – гімназії у супроводі танцювального колективу відтворили романтичну атмосферу 19 ст.та образ  легендарного  О.Пушкіна в Тульчині .  Незабутні сторінки історії про А.Гончаренка  представили  учні Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№1, про І.Котляревського  -  учні Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№2.

Красивим обрамленням вернісажу стали художні номери у виконанні танцювального дуету у складі : Войнаровський Н. (учень 6 кл. Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№1) та Ткаченко О. (учениця 6кл. НВК ЗШ І- ІІІ ст.№3 – гімназії ім.. О.С.Пушкіна), пісні  «Країна моя», «Літо золотаве»   у виконанні Музаєвої А. , Дзяд В.(учнів  6кл. Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст..№1).

Підсумки історичного вернісажу підвела Поваляєва А.А. , голова журі,заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, та передала вітання від міського голови В.М.Весняного. Із словами подяки звернулася до присутніх Кошелап С.В. – співголова журі, заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міськради . Учасники команд  усіх міських шкіл отримали нагороди  - цінні призи від міської ради. Юні тульчинці і надалі будуть досліджувати, творити, любити рідне місто, прославляти його гарними вчинками далеко за межами України.

Краєзнавчий вернісаж підготувала і провела Соловей Н.З.- методист відділу освіти молоді та спорту Тульчинської міської ради. Учасники заходу висловлюють щиру подяку за підтримку та організацію міськраді Тульчинської ОТГ, зокрема  міському голові В.М.Весняному, заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Поваляєвій А.А., начальнику відділу освіти молоді та спорту Тульчинської міської ради Митрицану М.М. та гостинній районній бібліотеці.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)