ПРИРОДООХОРОННА АКЦІЯ « ЕКО – НОВИЙ РІК»

Дата: 26.12.2018 10:55

Фото без описуНовий рік – один із небагатьох свят, якого відзначають всі, - незалежно від віку, достатку і соціального стану. Це справді Всенародне свято. Але, на жаль, є у нього і негативна сторона: передноворічні дні – це час вирубки молодих лісів.

Взагалі під приводом традиції попадають під сокиру не окремі сосонки чи ялинки, а цілі квартали лісу. Традиція здобути в передноворічні дні саме цінне дерево вкоренилась у свідомості людей як міра достатку і багатства.

Якщо на початку нашої ери ліси займали біля 51 % площі України, а поселення і орні землі – 7%, то за два тисячоліття співвідношення кардинально змінилось

лісів у нас залишилось 14 %.

Але є вихід.

Оригінальний букет із ялинкових , соснових гілок надовго наповнить будинок запахом хвої і створює святковий настрій, але не ціною життя цілого дерева. Підраховано, що жителі двох тисяч квартир , замінивши новорічні ялини на рівну кількість композицій з ялинкових гілок, збережуть від вирубки гектар хвойного лісу.

Крім того, новорічні букети дають можливість до більш вираженої фантазії. Установити  їх значно швидше, простіше і дешевше.

Новорічна композиція краще виглядає у малогабаритній квартирі, довше збереже свіжість.

Що можна зробити?

• оформити вітрини кафе, кіосків і магазинів хвойними композиціями, малюнками і листівками « Замість ялинки – букет».
  • Провести класні години на тему: « Що ми знаємо про хвойні дерева»,                   « Коли ялинки плачуть?».
  • Організувати конкурс на кращий новорічний букет, оформити ялинковими композиціями актову залу школи, класи – для проведення вечорів і ранків.
  • Підготовити для учнів молодших класів новорічну екологічну казку.
  • На уроках образотворчого мистецтва оформити листівкизвернення до жителів м. Тульчина та району про ялинкові композиції і розповсюдити їх.
  • Виготовити і роздати готові новорічні композиції людям похилого віку.
  • Провести конкурси :

1.На  кращу новорічну казку про ялинку.

2.На кращий новорічний вірш.

3.На кращий малюнок  або плакат на тему» Збережемо зелену красуню».

- Проведення екологічних ранків і зустріч Нового року з штучною ялинкою або новорічними композиціями.

Директор станції юних натуралістів

Тульчинської міської ради                                 Микола Мазур

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)