Питання/Відповіді

Дата: 25.01.2019 16:32
Кількість переглядів: 951

Фото без опису1. Що таке бюджет громадських ініціатив?

Бюджет громадських ініціатив (бюджет участі) – це частина бюджету  Тульчинської міської ОТГ, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади шляхом проведення конкурсу та оформлених відповідно до проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

2. Хто може бути автором проекту?

Автор - член територіальної громади Тульчинської міської ОТГ, який в порядку визначеного цим Положенням підготував та подав проект для фінансування з громадського бюджету та на момент подання проекту досяг 18-річного віку.

3. Що таке громадська ініціатива (проект), великі і малі проекти? Чим вони відрізняються?

Громадська ініціатива (проект) – описана ідея, оформлена у формі, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів бюджету громадських ініціатив  Тульчинської міської ОТГ. Всі громадські ініціативи (проекти) класифікуються за двома категоріями: малі та великі громадські ініціативи (проекти):

Малі проекти – це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 20 000 до 100 000 грн. На такі проекти виділяється 60% загального обсягу бюджету громадських ініціатив.

Великі проекти - це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 100 000 до 500 000 грн. На такі проекти виділяється 40% загального обсягу бюджету громадських ініціатив.

4. Які є обмеження для проектів?

Подані для фінансування за рахунок коштів бюджету громадських ініціатив Тульчинської міської ОТГ проекти повинні відповідати таким вимогам:

 • реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду;
 • у разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до комунальної власності територіальної громади та стосуватись лише одного такого об’єкта;
 • реалізація проектів має бути в компетенції органів місцевого самоврядування.

5. Яким чином можна подати проект?

Для подання проекту автору необхідно заповнити бланк за формою, який визначено у Додатку до Положення про бюджет громадських ініціатив (бюджет участі) Тульчинської міської ОТГ.
ВАЖЛИВО! Бланк для заповнення та подання проекту на фінансування з бюджету громадських ініціатив буде розміщено на сайті міської ради у розділі «Громадська участь», «Бюджет громадських ініціатив», «Документи».
Для подання проекту його автору необхідно заповнити відповідну форму та додати список осіб, які підтримують реалізацію цього проекту:

 • у разі подання малого проекту – необхідно подати список з не менш як 15 таких осіб з їх підписами.
 • у разі подання великого проекту – необхідно подати список з не менш як 25 таких осіб з їх підписами

6. Коли можна подавати проекти?
ВАЖЛИВО! Проекти до бюджету громадських ініціатив можна подавати з 01 березня 2019 року протягом 30 календарних днів, а саме до 30 березня 2019 року. Календарний план буде розміщено на сайті міської ради у розділі «Громадська участь», «Бюджет громадських ініціатив», «Документи»
Проекти можна подавати у такі способи:

 • за допомогою спеціальної форми;
 • у паперовому вигляді через відділ економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку Тульчинської міської ради (в електронній системі на сайті міської ради у розділі «Громадська участь», «Бюджет громадських ініціатив» «Документи» ).

7. Чи можливе зняття або зміна проектів?
Автор (автори) проекту може у будь-який момент зняти свій проект з розгляду, але не пізніше ніж за 7 робочих днів до початку голосування. Об’єднання проектів можливе лише за взаємною згодою авторів до початку голосування.
Будь-які втручання у проектні пропозиції, у тому числі зміни об’єкта чи об’єднання з іншими, можливі лише за згодою авторів.

8. Який порядок розгляду проектів.
Організацію розгляду проектів забезпечує відділ економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку Тульчинської міської ради, який:

 • веде реєстр отриманих проектів;
 • здійснює перевірку правильності заповнення проекту згідно із вимогами, у тому числі щодо відповідності кількості зібраних підписів.

ВАЖЛИВО! У разі, якщо проектна пропозиція є неповною по своїй структурі або заповнена не у відповідності до Положення, відділ економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку не приймає проектну пропозицію. При цьому пояснює, що автор може отримати консультативну допомогу щодо заповнення проектної пропозиції;
Аналіз на предмет можливості реалізації та правильності визначення вартості проектної пропозиції здійснюється Комісією з питань бюджету громадських ініціатив протягом 35 робочих днів з дня отримання проекту.

9. Як здійснюється контроль за відбором проектів?
Якщо відділ економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку або профільний виконавчий орган заперечує щодо можливості реалізації поданого проекту, то такий проект додатково скеровується на розгляд Комісії з питань бюджету громадських ініціатив за умови обов’язкової участі автора проекту. На таке засідання координаційної ради запрошуються представники громадськості та депутатського корпусу (за згодою). За результатами розгляду  приймає рішення щодо підтримки або відхилення поданого проекту.


10. Де можна знайти проекти, які пройшли відбір і допущені до голосування?
Після проведеного аналізу всіх проектів відділ економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку міської ради забезпечує оприлюднення на веб-сайті міської ради, попередньо погоджений Комісією з питань бюджету громадських ініціатив, перелік проектів, які допущені для участі у голосуванні, та відхилені проекти з урахуванням поділу на великі і малі з визначенням профільного відділу, яке розглядало той чи інший проект, а також, у разі відхилення, з відповідним обґрунтуванням щодо відмови у реалізації проекту.

11. Яким чином можна голосувати?
Голосування за проекти для реалізації за рахунок коштів бюджету громадських ініціатив Тульчинської міської ОТГ здійснюється:

 • у відділі економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку Тульчинської міської ради (м. Тульчин, вул. М. Леонтовича, 1, кабінет 114) шляхом заповнення друкованої версії анкети
 • через систему BankID (для осіб, які зареєстровані у Тульчинській міській ОТГ).

ВАЖЛИВО! Голосування триває 12 календарних днів (10 робочих та 2 вихідні дні).
Голосування проводиться не раніше, ніж через 20 робочих днів після оприлюднення допущених для участі у голосуванні проектів на веб-сайті Тульчинської міської ради.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Працівники відділу економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку надають загальну інформацію щодо бюджету громадських ініціатив Тульчинської міської ради та роз’яснюють порядок голосування за проекти. При цьому їм забороняється здійснювати агітацію та переконувати проголосувати за окремо взяті проекти.


12. Хто може проголосувати?
Всі члени територіальної громади, які досягли 18-річного віку, є громадянами України та зареєстровані на території Тульчинської міської ОТГ.

13. Встановлення результатів та визначення переможців?
Після проведеного аналізу всіх проектів відділ економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку міської ради забезпечує оприлюднення на веб-сайті міської ради, попередньо погоджений Комісією з питань бюджету громадських ініціатив перелік проектів, які допущені для участі у голосуванні, та відхилені проекти з урахуванням поділу на великі і малі з визначенням профільного відділу, яке розглядало той чи інший проект, а також, у разі відхилення, з відповідним обґрунтуванням щодо відмови у реалізації проекту.

14. Де можна знайти проекти, які перемогли у конкурсі та будуть фінансуватися з громадського бюджету?
Рейтинг та перелік проектів оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів від дня проведення підрахунку голосів на веб-сайті Тульчинської міської ради у розділі «Бюджет громадських ініціатив».


Коментарі:

Вікторія Вербовецька
2019-01-31 11:55:32

Проекти будуть реалізовуватися у 2020, а подавати їх потрібно у 2019 році. Бюджет - 1,1 млн. грн.

Олександр Юрківський
2019-01-30 08:24:59

Який річний бюджет цього проекту?

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь