Тульчинська міська ОТГ зайняла 8 місце у рейтингу бюджетної прозорості місцевих бюджетів серед 106 громад

Дата: 21.11.2019 10:03

Фото без опису19 листопада в м.Київ відбулась грандіозна гала-подія – нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «КРИШТАЛЬ РОКУ» серед об‘єднаних територіальних громад. Це унікальна нагорода в Україні, яка ілюструє стан речей та слугує дороговказом для поліпшення показників і успішних практик прозорості бюджетного процесу.
Тульчинську ОТГ, яка була серед номінантів у номінації «За відкритість бюджетної інформації в громаді», представляла начальник фінансового управління міської ради Ірина Тихонюк.

Рівень прозорості бюджетного процесу в громаді визначений як «високий». Щоб вийти на восьму сходинку рейтингу бюджетної прозорості та стати номінантом, громадою була пророблена велика робота у співпраці з радником з питань місцевих фінансів Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Інною Святною.
Не зважаючи на гарні результати, ще є над чим працювати, щоб показати найвищі результати бюджетної прозорості у наступних роках.

У 2019 році в оцінюванні бюджетної прозорості взяли участь 106 об’єднаних територіальних громад, які пройшли оцінку за спільною методологією, впровадженою програмами USAID DOBRE та «U-LEAD з Європою». Номінанти оцінювалися за 36 показниками забезпечення прозорості місцевих бюджетів.

Громади-учасниці оцінювання відповіли на 142 питання, заповнюючи опитувальник та надаючи підтверджувальні документи. Результат підраховувався в онлайн-системі автоматично. Ця методологія дає розуміння, який він – ідеально прозорий бюджетний процес, і відповідь, на якому рівні зараз знаходиться бюджетна прозорість в конкретній громаді. Але найголовніше — процес оцінювання працює як інструмент просування бюджетної прозорості та досягнення «ідеальної картини майбутнього».

Він створює умови для громадського обговорення бюджету, посилює громадський контроль над місцевими фінансами і довіру мешканців до влади.