Про виконання бюджету Тульчинської міської об'єднаної територіальної громади за І півріччя 2020 року за доходами

Дата: 08.07.2020 10:46
Кількість переглядів: 925

Фото без описуЗ метою підвищення рівня прозорості бюджету, зручного та зрозумілого представлення інформації, аналізу доходів і видатків, пропонуємо для ознайомлення показники виконання бюджету Тульчинської міської об‘єднаної територіальної громади за І півріччя 2020 року.

Розпочинаємо із представлення дохідної частини бюджету.
За І півріччя 2020 року до бюджету об’єднаної громади  мобілізовано власних доходів загального фонду в сумі 52 409,0 тис. грн., що становить 39,3 % до затвердженого плану на рік.
Планові показники по доходах на січень - червень не виконано, недовиконання плану складає 3 666,9 тис. грн.

Порівняно із відповідним періодом 2019 року надходження зменшилися на 7 552,4 тис. грн. або на 12,6% за рахунок скорочення виробництва, уповільнення зростання заробітних плат, зменшення обсягів торгівлі та споживчої активності населення.

Фото без опису

Фото без опису

Пандемія COVID-19 сильно вдарила по економіці України. Через карантинні обмеження частина підприємств зупинила свою роботу, деякі роботодавці звільнили працівників або зменшують їм заробітні плати. Відповідно зменшуються надходження до державного та місцевих бюджетів.

Запровадження карантинних заходів та надання пільг в оподаткуванні суттєво позначилися і на фінансовій спроможності нашої громади та вплинули на наповнення місцевої казни.

Фото без опису

Скільки втратить бюджет Тульчинської ОТГ за час карантину остаточно буде відомо після його завершення. Однак, за І півріччя 2020 року, за попередніми розрахунками, громада недоотримала близько 9,5 млн.гривень податків і платежів. Чим довше в країні триватимуть карантинні обмеження, тим більше втрат матимуть всі бюджети.
Загальна бюджетна ситуація у 2020 році залежить від того, чи вдасться надолужити впродовж року вже втрачені фінансові показники за час карантину.

Податок та збір на доходи з фізичних осіб

Основним бюджетоутворюючим податком у складі власних та закріплених доходів є податок та збір на доходи з фізичних осіб, виконання якого за І півріччя 2020 року склало 37 273,7 тис. грн. або 71,1 % до загальних надходжень. Планові показники даного податку на І півріччя поточного року недовиконано на 4 293,9 тис. грн.

Фото без опису

ПДФО напряму залежить від рівня заробітної плати працівників, тому після впровадження карантинних заходів надходження цього податку до бюджету громади значно знизились. Так, порівняно із відповідним періодом минулого року поступлення скоротилися на 7 124,1 тис. грн.
На виконання планових показників суттєво вплинуло зменшення надходжень від найбільшого платника нашої громади - ТОВ «ФУД ДЕВЕЛОПМЕНТ» та його філій. 

Місцеві податки і збори

Не менш важливим джерелом надходжень доходів загального фонду бюджету громади є
місцеві податки і збори, за І півріччя 2020 року надходження склали 10791,4 тис. грн. або 102,8
% до затверджених призначень. Порівняно із аналогічним періодом минулого року
надходження збільшилися на 493,8 тис. грн. або на 4,8 %.
Значну частину надходжень місцевих податків складає єдиний податок – це 7792,3 тис. грн. або
72,2 %.
По податку на майно надходження склали 2978,0 тис. грн., в тому числі: податок не нерухоме
майно, відмінне від земельної ділянки – 415,5 тис. грн., плата за землю – 2514,3 тис. грн.,
транспортний податок – 48,2 тис. грн.

Туристичний збір поступив в сумі 21,1 тис. грн.

Фото без опису

Запровадження пільг в оподаткуванні під час карантину вплинуло на зниження темпів надходжень місцевих податків до бюджету ОТГ, а саме:
- скасовано плату за землю та податок на нерухомість за березень місяць;
- зменшено ставки єдиного податку для платників 2 групи із 20% до 15% мінімальної заробітної
плати, встановленої на 1 січня 2020 року, на всі види діяльності згідно з КВЕД
- зменшився обсяг доходів до оподаткування платників ІІІ групи єдиного податку.

Акцизний податок

Збір з роздрібного продажу підакцизних товарів сплачують продавці пива, алкогольних та деяких слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів. Калькуляція даного податку достатньо складна, оскільки майже для кожного виду продукту є свої ставки. Проте, до місцевих бюджетів зараховується від 2% до 5% вартості реалізованого товару.

За І півріччя 2020 року до бюджету громади надійшло акцизного податку 2 518,4 тис. грн. або 106,1 % до затверджених призначень, в тому числі 
- акцизного податку із виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального – 1 358,6 тис. грн., проти минулого року поступило менше у зв‘язку із зниженням частки відрахувань податку на 5%;
- акцизного податку із реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1 159,8 тис. грн., темп надходжень на рівні 2019 року.

Фото без опису

Плата за надання адміністративних послуг

Динаміка надходження даного податку у І півріччі 2020 року порівняно із відповідним періодом 2019 року напевно найбільше відображає екстремальний вплив карантинних заходів на місцеві бюджети.

Фото без опису

 

Протягом січня-червня 2020 року плати за надання адміністративних послуг до бюджету громади надійшло в сумі 1 096,8 тис. грн. або 99,8 % до плану на відповідний період, в тому числі:
-адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - 7,5 тис. грн.,
-адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - 47,9 тис. грн.
-плати за надання інших адміністративних послуг - 1 041,4 тис. грн.

Починаючи із березня місяця у зв‘язку із пандемією коронавірусу суттєво зменшилася кількість наданих послуг та проведених реєстраційних дій. Порівняно із аналогічним періодом минулого року надходження даного податку зменшилися на 501,5 тис. грн. або на 31,4 %. 
Податок на прибуток поступив в сумі 183,1 тис. грн., що становить 183,1 % до затверджених річних показників. Проти минулого року поступлення зменшились на 258,2 тис. грн. за рахунок зменшення фінансового результату до оподаткування по КП «Тульчинводоканал».

Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів за звітний період поступила в сумі 190,9 тис. грн. або 123,2 % до затверджених показників та порівняно із І півріччям 2019 року надходження зросли на 87,6 тис. грн..

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності отримано в сумі 222,6 тис. грн., що становить 131,1 % до затвердженого плану.

Державного мита за січень - червень поточного року отримано 81,6 тис. грн., що становить 108,8 % до плану на відповідний період. Темп росту даного податку порівняно із відповідним періодом  минулого року знизився на 44,0%, за рахунок зменшення кількості проведених нотаріальних дій.

Крім власних надходжень податків і зборів, до загального фонду бюджету громади за звітний період отримано 35 292,1 тис. грн. дотацій та субвенцій із державного бюджету та інших місцевих бюджетів.

До спеціального фонду бюджету громади за І півріччя 2020 року надійшло 1 495,0 тис. грн., в тому числі податкові і неподаткові надходження – 1 248,3 тис. грн., доходи від операцій з капіталом – 192,1 тис. грн., цільові фонди – 54,6 тис. грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь