ПОРЯДОК ЗНЯТТЯ АРЕШТУ З МАЙНА БОРЖНИКА

Дата: 07.10.2020 16:56
Кількість переглядів: 1218

Фото без описуВідділ Тульчинське бюро правової допомоги інформує: Арешт майна боржника та коштів, які знаходяться на його рахунках застосовується як захід забезпечення реального виконання рішення суду.
Арешт майна може бути застосований для забезпечення в подальшому дійсного виконання рішення суду. Його наслідком є неможливість повною мірою розпоряджатися своїм майном. Арешт майна може проявлятися такими діями: опис, встановлення заборони відчуження, вилучення та передача майна на збереження іншим особам.
Арешт на майно (кошти) боржника накладається державним виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника.

Статтею 40 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв’язку із закінченням виконавчого провадження.

Підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна  чи коштів боржника або його частини є:
- отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;
- надходження на рахунок органу державної виконавчої служби суми коштів, стягнених з боржника, необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;
- отримання державним виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах; 
- наявність письмового висновку експерта, суб’єкта оціночної діяльності - суб’єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв’язку із значним ступенем його зношення, пошкодженням;
- отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;
- погашення заборгованості із сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника;
- отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову.
У інших випадках арешт може бути знятий тільки за рішенням суду.

У разі якщо особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, вона вправі звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

Після набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Якщо було виявлено порушення порядку накладення арешту, встановленого Законом України «Про виконавче провадження», арешт з майна боржника знімається,  на підставі постанови начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

Про зняття арешту з майна виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.

Копія постанови виконавця про зняття арешту з майна боржника не пізніше наступного робочого дня з дня винесення надсилається сторонам та до відповідного органу (установи) для зняття арешту.
Правову допомогу можна отримати за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
- у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

- у публічному чаті Телеграм-каналу  «Безоплатна правова допомога»  https://t.me/ualegalaidchat

- у приватному чаті системи  БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html

- у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html 

- написавши на електронну пошту  Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.ua
- написавши на електронну пошту  відділу Тульчинське бюро правової допомоги tulchynske@legalaid.vn.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь