Виконавчий комітет схвалив проєкт бюджету Тульчинської міської територіальної громади на 2021 рік

Дата: 04.12.2020 10:14

3 грудня, виконавчий комітет Тульчинської міської ради схвалив проєкт бюджету Тульчинської міської територіальної громади на 2021 рік і рекомендував його на розгляд чергової сесії Тульчинської міської ради.
За словами начальника фінансового управління міської ради Ірини Тихонюк, головний фінансовий документ громади складений з урахуванням змін адміністративно- територіального устрою, вимог Податкового і Бюджетного кодексів, проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», підготовленим до другого читання.
У цілому ресурс бюджету громади на 2021 рік обрахований в сумі 334,4 млн. грн., з них:

? Власні доходи загального фонду – 222,0 млн.грн.
? Освітня субвенція із Державного бюджету – 107,0 млн.грн.
? Доходи спеціального фонду – 5,4 млн.грн.

Основним джерелом доходів є податок на доходи фізичних осіб, який становить 159,7 млн.грн. або 72% усіх доходів. Ще одне досить важливе джерело надходжень - це місцеві податки та збори, і це майже 24% усіх надходжень або 52,8 млн.грн.

За галузевою структурою найбільший обсяг займають видатки на освіту – 72,5%, на державне управління – 8,4%, на соціальний захист – 5,9%, на житлово-комунальне господарство та ремонт доріг – 5,3%, на культуру – 4,0%, на охорону здоров‘я – 2,4%, на фізичну культуру і спорт – 0,8%, резервний фонд та інші видатки – 0,7%.

Це реалістичний і збалансований бюджет. Він є соціально орієнтованим і своєчасне його затвердження дозволить уже з початку наступного року розпочати повноцінне фінансування усіх запланованих видатків.