Затверджено Програму економічного і соціального розвитку Тульчинської міської територіальної громади на 2021 рік

Дата: 24.12.2020 12:19

23 грудня на черговій сесії депутати розглянули Програму економічного і соціального розвитку Тульчинської міської територіальної громади на 2021 рік.

З презентацією перед присутніми виступила Наталія Гнатенко – начальник відділу економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку. Для початку ознайомила з аналізом економіки за цей рік. 2020-й рік для економіки громади був не найкращим роком. Відбулося зниження динаміки реалізації продукції промисловими підприємствами, динаміки виробництва валової продукції  підприємствами АПК. Значно погіршився приріст населення громади -8,4%. Також малий бізнес працює у особливо складних умовах. На 128 зареєстрованих ФОПів – 158 тих, що припинили діяльність. Порівняно з 2019 роком збільшилася кількість безробітних аж на 29%.

Основні напрями та цілі Програми:

·реалізація державної політики в оборонній та правоохоронній діяльності;

·захист населення від наслідків надзвичайних ситуацій та забезпечення функціонування територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту;

·зростання конкурентоспроможності економіки громади. Забезпечення умов сталого економічного розвитку;

·земельні  відносини;

·розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення;

·екологічна безпека навколишнього середовища;

·розвиток громадянського суспільства.

Завдячуючи стабільній економіці ми будемо мати ресурси, які застосовуватимемо для реалізації покращення якості життя. Наступний рік у світовій економіці характеризується як рік відновлення. Економіка громади покращиться лише за умови, якщо ми підтримаємо одне одного, зокрема малий бізнес та місцевих виробників.

Після обговорення, депутати підтримали проєкт рішення «Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Тульчинської міської територіальної громади на 2021 рік».