Затверджено План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Тульчинської територіальної громади на період до 2030 року

Дата: 24.12.2020 15:39

На чергову сесію Тульчинської міської ради завітав запрошений гість – Леськів Віталій Володимирович - кваліфікований експерт, який презентував депутатам проєкт Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Тульчинської територіальної громади на період до 2030 року (ПДСЕР). Ціль розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату – започаткування системного підходу до управління енергетичними ресурсами громади націленого на сталий енергетичний розвиток за рахунок:

·розрахунку енергетичного потенціалу громади по споживанню та виробництву теплоносіїв через виконані енергетичні аудити та сформовану муніципальну енергетичну інформаційну систему, яка використовується в якості експертної моделі по запровадженню програмно-цільових показників;

·відбору ефективних енергетичних проектів, з реальною можливістю залучення кредитних коштів та приватних інвесторів;

·комбінування організаційних та регуляторних заходів по започаткуванню системи енергетичного менеджменту на рівні громади;

·залучення механізмів державно-приватного партнерства для реалізації проектів ПДСЕРК.

Угода Мерів щодо Клімату та Енергії (надалі-Угода мерів) – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Відповідно до цих зобов’язань, підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Нагадаємо, що Тульчинська міська рада приєдналася до європейської ініціативи «Угода мерів» ще у лютому 2015 року.

Після обговорення документа депутатським корпусом було прийнято рішення затвердити ПДСЕР.

План дій – це живий документ. Зі зміною обставин, а також появою результатів та досвіду, внаслідок реалізації енергоефективних заходів, до нього можна вносити зміни і потрібно.

Варто пам’ятати, що забезпечення екологічно чистого майбутнього для наших нащадків – справа не тільки і не стільки посадовців міської ради, а і всіх жителів громади.

Відділ економіки, стратегічного

планування та інвестиційного розвитку