Дата: 06.01.2021 13:31

Фото без опису5 січня 2021 року у Тульчинській громаді було проведено круглий стіл на тему «Реформи житлової політики та організація діяльності з управління житловим комплексом». Зустріч з представниками ОСББ та працівниками відповідних структурних підрозділів міської ради організувала громадська організація «Рада ОСББ»

З метою ефективної реалізації пріоритетних напрямків, прагнучи забезпечити прозорість і конструктивність відносин та оптимальний результат співпраці органів місцевого самоврядування через забезпечення та реалізацію проектів ГО «РАД ОСББ» в м. Тульчин, забезпечення єдиної політики інформування населення щодо надання житлово-комунальних послуг та підвищення їх якості, а також соціального захисту споживачів житлово-комунальних послуг, обговорювали можливість організації діяльності ресурсного центру ГО «РАДА ОСББ» в м. Тульчин.

Очікувані результати від упровадження ресурсного центру ГО «РАДА ОСББ» в м. Тульчин:

1. прийом ініціативних груп співвласників багатоквартирних будинків, проведення консультування та надання допомоги у супроводженні діяльності ініціативної групи з таких питань:

- проведення тематичних зустрічей, робочих груп, семінарів, участь у регіональних заходах/ конференціях тощо;

- взаємодія з старшими по будинках, головами правлінь ОСББ та сприяння підвищення кваліфікацій відповідно до вимог чинного законодавства;

- популяризація законів ЖКГ серед населення міста шляхом розміщення на веб-сайтах, рознесенням по поштових скриньках буклетів, розміщення бордів/банерів на центральних вулицях міста, тощо;

- консультування містян шляхом особистого прийому та у будь який зручний спосіб;

- проведення ініціатив

- підготовка проведення та допомога у проведенні установчих/загальних зборів мешканців будинку;

- розробка статуту для новостворених ОСББ;

- проведення письмового опитування співвласників багатоквартирного будинку;

- проведення державної реєстрації ОСББ;

- реєстрація як неприбуткової організації

- за зверненням новоствореного ОСББ надавати практичну допомогу з укладання договорів з підприємствами - надавачами послуг, а також забезпечити безкоштовний супровід протягом шести місяців з дня реєстрації ОСББ.

Донесення до громади питань:

- Обирати форми управління, управлінські організації, виконавців житлово-експлуатаційних послуг.

- Сформувати власну управлінську структуру, відповідно - штатний розклад та заробітну плату працівників (наприклад: управителя, бухгалтера, сантехніка, електрика, двірника тощо).

- Організація щодо навчання/підвищення кваліфікації, сертифікації різних напрямків посадових осіб в ОСББ;

- Організація забезпечення ОСББ програмною платформою щодо будинкового обліку/ дислокації будинку/ обліком ТМЦ/ білінг;

- Формувати кошторис та тариф на утримання будинку.

- Здійснювати контроль за використанням спільних коштів, та якістю виконаних робіт.

- Планувати об’єм, послідовність ремонтних робіт в будинку, обрання підрядників.

- Отримувати додатковий дохід від оренди нежитлових приміщень, розміщення рекламної продукції, укладання договорів сервітуту тощо.

- Оформити майнові права на прибудинкову територію.

- Отримати капітальний ремонт одного із видів конструктивних елементів будинку за рахунок коштів міського бюджету.

- Проведення капітального ремонту будинку на умовах співфінансування.

- Брати участь в державних, місцевих програмах енергозбереження, та отримати відшкодування вартості матеріалів, обладнання, послуг (робіт) що придбані за кредитні кошти.

- Покращення технічного стану будинку, якість надання комунальних послуг.

- Надалі використовувати своє право на отримання пільг та субсидій.

- Вирішувати всі нагальні питання, що стосуються фінансово-господарської діяльності ОСББ, на загальних зборах співвласників.

Також члени ГО «Рада ОСББ» обговорили прийнятий Верховною Радою законопроєкт №2458 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». У багатоквартирних будинках, у яких станом на 1 січня 2021 року не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не оголошено конкурс із призначення управителя багатоквартирного будинку - то виконавчий орган місцевої ради (або інший орган)  зобов’язаний буде оголосити і провести такий конкурс до 1 травня 2021 року.