Парламент згортає децентралізацію. Боротьба з тіньовою зайнятістю скасована

Дата: 05.03.2021 09:32

Фото без опису4 березня Верховна Рада України прийняла законопроєкт №0958, який позбавляє органи місцевого самоврядування права здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. Реалізація цього Закону призведе до:

? позбавлення громад єдиного законодавчого механізму боротьби з тіньовою зайнятістю та впливу на ринок праці;

? тінізації зайнятості, оскільки від контролю усуваються громади, які найбільше зацікавлені у «білій» зайнятості для збільшення надходжень в місцевий бюджет;

? зменшення надходжень до місцевих та державного бюджетів у зв’язку з тінізацією зайнятості;

? порушення трудових прав працівників через ресурсну неспроможність Держпраці та її територіальних органів оперативно реагувати на такі порушення;

? порушення соціальних гарантій працівників у зв'язку зі зменшенням кількості профілактичних, роз’яснювальних та контролюючих заходів з питань праці в громадах;

? звільнення більше пів тисячі працівників місцевого самоврядування - місцевих інспекторів праці, які здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю.

Закон не тільки загальмує боротьбу з тіньовою зайнятістю, але й нівелює здобутки децентралізації.

Асоціація міст України сподівається, що Президент України ветує законопроєкт №0958, оскільки позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю суперечить курсу Президента України щодо продовження реформи децентралізації.