Правила охорони та гігієни праці при прийнятті на роботу кухаря та офіціанта, та укладанні з ними з ними трудового договору

Дата: 15.06.2021 14:45
Кількість переглядів: 396

Як оформити випробування при прийнятті працівника на роботу? | DrupalЗгідно з ч. 3 ст. 24 Кодексу Законів про працюУкраїни (далі – КЗпП) працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. та повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу. 

Ст. 169 КЗпП і ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р.№ 2654 визначено, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників. зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи
небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового огляду осіб віком до 21 року. За час проходження медичного огляду за працівниками зберігають робоче місце (посаду) і середній заробіток.Працівники підприємств, чия професійна або інша діяльність пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити розповсюдження інфекційних захворювань і виникнення харчових отруєнь, зобов’язані проходити медичний огляд, який називається профілактичним, мета такого медогляду – запобігти розповсюдженню інфекційних і небезпечних захворювань серед населення.Обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення
інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством (ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. №1645).Кухар, офіціант відносяться до категорій працівників, які підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам (п. 5 Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України  від 23.05.2001 р. № 559 ).В роботодавця виникає питання: коли саме видавати наказ про прийняття на роботу працівника, якій має пройти попередній (при прийнятті на роботу) медогляд: до чи після проходження ним медогляду.

Особа, яка має намір обійняти посаду офіціанта, кухаря, перебуває у статусі, так би мовити, «кандидата» на роботу. Саме в цьому статусі вона й повинна пройти профілактичний попередній (при прийнятті на роботу) медогляд. Тільки після одержання результатів такого медогляду роботодавець вирішує питання чи укладати трудовий договір з конкретною особою, чи ні. Адже роботодавець повинен відмовити особі,  кому за медичним висновком запропонована робота, протипоказана за станом здоров’я.

А на підставі позитивного результату обов’язкового попереднього медичного огляду роботодавець видає наказ (розпорядження) про прийняття на роботу та повідомляє ДФС до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. 

Нагадаємо, що попередній, також як і інші види обов’язкових медичних оглядів, роботодавець організовує за рахунок власних коштів.

Страховий експерт з охорони праці                                                                                          Сергій Пашенько.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь