Кроковеє колесо

Дата: 29.06.2021 16:09

Фото без опису27 червня в с. Білоусівка Тульчинської громади відбувся IV обласний фестиваль народної творчості ім. Костя Широцького «Кроковеє колесо».

Мета заходу – вшанування пам’яті видатного науковця, просвітника, етнографа – Костя Широцького та популяризація української народної творчості.

Учасниками заходу стали колективи Тульчинської громади, а саме: аматорське тріо «Зірниця» Тульчинського Центру культури і дозвілля,  зразковий аматорський танцювальний колектив «Променистий» Клебанського БК; ансамбль «Надвечір`я» Білоусівського БК, ансамбль «Сусідоньки» Одайського СК, ансамбль народної пісні «Забава» Суворовського БК №2,  ансамбль троїстої музики Богданівського БК, ансамбль «Мрія» Сувор.БК№1, ансамбль  «Калинове гроно» Тиманівського БК, танцювальний колектив «Веселка» Тиманівського БК, ансамбль «Криниченька» Ганнопільського БК, ансамбль бандуристок Тульчинської ДМШ, гурт «Брати» Тульчинського Центру культури і дозвілля, ансамбль «Калина» Михайлівського БК, ансамбль  «Берегиня» Кирнасівського  БК №2, ансамбль «Заграва» Тульчинського Центру культури і дозвілля, ансамбль  «Мальви» Кирнасівського БК №1 , сольний виконавець В. Лисюк; поети Ю.Хмелевський та С. Кринична.

А також колективи  з інших територіальних громад: народний аматорський фольклорний жіночий ансамбль «Горлиця» Бондурівського БК Чечельницької громади, аматорський фольклорний колектив «Троянда» Губницького БК Гайсинської громади, аматорський фольклорний колектив «Жива вода» Заозернянського БК Ладижинської громади.

У Фестивалі взяли участь науковці: кандидат історичних наук Л.А.Іваневич, доктор історичних наук А.М.Трембіцький, доктор історичних наук С.Д.Гальчак, доктор історичних наук К.В.Завальнюк; та провідний спеціаліст Вінницького обласного центру народної творчості Ж.В.Дмитренко.

На Фестивалі були представлені художні роботи О.Волковського та Д.Самошевського, творчі доробки А. Мороз, картини з бісеру С.Туркевич, вишивка Т.Ляшенко і Г. Білик.

Захід відбувся спільно з Білоусівською ЗОШ І-ІІІ ст. (директор          Рябокінь В.М.) за сприяння і фінансової підтримки Тульчинської міської ради та Благодійного фонду «МХП – Громаді».