Підвищуємо свій професійний рівень-навчаємося по програмі ОБСЄ- передача досвіду місцевих громад на державний рівень

Дата: 05.08.2021 08:09

Фото без описуУ рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Міністерства  у справах ветеранів України  27-28 липня 2021 року в с.Садове, Вінницького району було проведено засідання круглого столу, метою якого є сприяння організації на місцевому рівні (на основі конвенції міждисциплінарної взаємодії) надання психологічної та соціальної допомоги ветеранам війни,членам  сімей загиблих та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни ,гарантії х соціального захисту» та заохочення передачі досвіду місцевих громад на державний рівень.

Під час проведення круглого столу учасники мали можливість обговорити питання нормативно-правового забезпечення та основні принципи організації психологічної і соціальної допомоги ветеранам війни; поділитися власним досвідом та ознайомитися з кращими практиками організації психосоціального супроводу ветеранів війни на місцевому рівні, запропонувати можливі шляхи вирішення проблемних питань організації психологічної та соціальної допомоги ветеранам війни та членам їх сімей у громадах.

Учасниками круглого столу були: Ігор Безкоровайний-заступник міністра у справах ветеранів, Наталя Заболотна-перший заступник голови Вінницької ОДА, Людмила Ярмоленко-директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, експерти ОБСЄ-Віталій Климчук-доктор психологічних наук, Людмила Царенко-старший науковий співробітник Інституту психології та представники органів соціального захисту територіальних громад Вінничини, представники громадських організацій.

В засіданні круглого столу взяла участь соціальний працівник відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ «Центр надання соціальних послуг» Тульчинської міської ради Любов Котляр, яка інформувала про стан надання психосоціальних послуг ветеранам війни та їх сім'ям  в Тульчинській територіальній громаді та озвучила проблемні питання, які є на місцевому рівні, з практики своєї роботи в управлінні соціального захисту населення.

Вона зазначила, що ключову роль у вирішенні питань  психологічної та соціальної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та особам на яких поширюється чинність Закону, в багатьох випадках залежить від алгоритму співпраці соціальних і психологічних служб з державними та недержавними

суб'єктами надання послуг.

В цілому регіональний круглий стіл «Організація у громадах соціальної і психологічної допомоги ветеранам війни» був цікавим та корисним.