ПІДСУМКИ OPERAFEST TULCHYN-2021: ФЕЄРІЯ НАВІТЬ У ДОЩ, НОВІ РЕКОРДИ І ПОНАД 150 ТИСЯЧ ГЛЯДАЧІВ

Дата: 06.09.2021 15:34
Кількість переглядів: 637

Незабутні три дні феєрії і величі мистецтва подарував Україні грандіозний IV міжнародний оперний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2021, що з 27 по 29 серпня пройшов просто неба на території легендарного Палацу Потоцьких у славетному місті Тульчин Вінницької області із врахуванням карантинних обмежень та в прямому етері.

Гості їхали зі всієї України! Артисти вражали надзвичайними постановками! Глядачі не шкодували оплесків, вітаючи кожну виставу і концерт шквалом емоцій!

Найсильніші враження досі переповнюють всіх. А організатори з особливою втіхою після найуспішнішого проведення діляться підсумками фестивалю:

– Нам намагалися «завадити» неочікувані погодні сюрпризи, але сила Мистецтва перемогла! Навіть у розпал раптових злив глядачі не розходилися, аби тільки побачити постановки найкращих артистів, що стали героями фестивалю. Це найголовніший доказ, що IV міжнародний фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2021, що відбувся завдяки підтримці Українського культурного фонду і Благодійного фонду «МХП – Громаді» – це дійсно знакова мистецька подія України, – зазначає головний режисер OPERAFEST TULCHYN, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. – Ми щиро дякуємо кожному, хто розділив грандіозне свято Мистецтва разом із нами!

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

Вражаючі цифри

* За три дні через головний вхід OPERAFEST TULCHYN на дев’ять унікальних постановок пройшло понад 57 тисяч глядачів, а понад 102 тисячі подивилися все у онлайн завдяки прямим трансляціям у Youtube і на офіційній сторінці у Facebook, що були забезпечені діджитал партнером – національним інтернет-провайдером Home-net.

* Рекордним став фінальний день, коли на території фестивалю одночасно перебували біля 14 тисяч! А під час показу дитячого мюзиклу, що відкривав другий день фестивалю, було 7,5 тисяч дітей та батьків, з яких 6 тисяч – юні глядачі, які відтепер назавжди будуть знати, що музична подорож – це цікаво, сучасно і вражаюче!

* Своїм талантом глядачів протягом трьох днів OPERAFEST TULCHYN-2021 вражали 567 артистів – найкращі колективи з України та солісти з Канади, Польщі, України й Італії.

* Загалом постановки і концерти тривали 14,5 годин, задля бездоганного проведення яких було проведено 32,5 години саундчеків, задіяно 62 тонни технічного сценічного обладнання і шістьма вантажівками привезено понад 30 тонн декорацій.

* За статистикою прямих онлайн-трансляцій, найбільшу кількість переглядів набрали історична опера «Ярослав Мудрий», яку подивилися 10 тисяч 376 людей, та фінальне «Мюзикл-шоу», за яким, затамувавши подих, спостерігали 21 тисяча 886 людей.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

* Завдяки ініціативі Тульчинської міської ради, що у дні фестивалю забезпечила безкоштовну вакцинацію всіх бажаючих, за бажанням глядачів було зроблено 95 щеплень проти COVID-2019 та проведено 952 безкоштовні тести на антиген, кошти на які виділила Вінницька обласна рада.

* Для забезпечення максимального комфорту та безпеки глядачів на OPERAFEST TULCHYN-2021 працювали 230 людей зі всієї України та до 200 тульчинців – мешканців громади-господаря.

Театральне фоє, у яке у дні OPERAFEST TULCHYN-2021 перетворились головні вулиці Тульчина, відвідали понад 40 тисяч людей. У ексклюзивних виставках 8 талановитих художників презентували 120 картин і 4 майстри дивували вишиваними шедеврами та виробами з бісеру і шкіри.

Туристичними екскурсійними послугами Тульчинської громади скористались понад 1200 людей. Найбільше відвідувачів було у Музеї-квартирі Миколи Леонтовича та Музеї-аптеці.

* Задовго до початку фестивалю у радіусі 80 км навколо міста неможливо було забронювати готель: 36 готелів та мотелів обслуговували глядачів та артистів фестивалю.

* У рамках щорічного конкурсу «OPERAFEST TULCHYN рекомендує» переможцями стали 8 найкращих кафе і ресторанів Тульчина, що пригощали всіх відвідувачів ексклюзивним оперним меню.

На фестивальному фудкорті, що за три дні надав послуги понад 18 тисяч глядачам, було з’їдено 1,1 тисяча кілограма шашлику, а у виїзних кав’ярнях фестивалю – випито 840 літрів кави та 480 літрів прохолодних напоїв.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

– Після річної перерви Тульчин дуже чекав OPERAFEST TULCHYN, тому що вірить і любить цей фестиваль! Я щиро дякую всім людям, які долучились до організації та партнерам, що підставили своє сильне плече, – говорить Тульчинський міський голова Валерій Весняний. – Дуже важливо, що фестиваль просуває національну ідею, показуючи велич української опери і наших митців, які у своєму розвитку і професійному становленні ані на краплю не поступаються закордонним. Той ренесанс міста, який розпочався після найпершого OPERAFEST TULCHYN, неодмінно триватиме. Ми на правильному шляху. Так, він непростий і довгий, але ми зробимо все, щоб відродити колишню славу Тульчина. Тому що місто і громада цього заслуговують.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

Масштабно! Якісно! Незабутньо!

Фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2021 був безкоштовним для всіх глядачів. А втілити всі творчі задуми та показати найкращі постановки просто неба вдалося завдяки підтримці Українського культурного фонду.

– Український культурний фонд, який всі знають, як головного інвестора у сфері культури і креативних індустрій від держави, відкрив лот «Знакові події України». Серед 12 проектів, що здобули перемогу і будуть показані українському глядачу в масштабах всієї України у різних регіонах з червня по жовтень, OPERAFEST TULCHYN – у числі перших, – відзначає заступник виконавчого директора Українського культурного фонду Геннадій Сливка. – Тульчинський фестиваль завжди дає найякісніший продукт і це дуже вагомо. Тому що це критерій якості, який бачать пересічні громадяни, люди, які мають мистецьку освіту, чи ті, хто вперше чують оперу. А ще це багатожанровість, адже OPERAFEST TULCHYN надає змогу брати участь як народним та заслуженим артистам, так і молодим виконавцям. Це і дитячий, і освітній сектор. Це дійсно масштабна знакова подія!

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

Генеральним спонсором фестивалю став Благодійний фонд «МХП – Громаді».

– Щоб був ефект, кожна робота має мати свій фокус. У «МХП» великий сегмент присвячено корпоративній соціальній відповідальності, а головний наш фокус – розвиток тих громад, де працює наш бізнес. Ми вважаємо: якщо на вулиці хоча б один будинок стане красивим, потім і інший будинок стане таким же, а потім це буде красива вулиця, місто і зрештою – країна. Тому, маючи свої потужності на землі Тульчинської громади, ми постійно співпрацюємо з Тульчинським міським головою та вже четвертий рік підтримуємо фестиваль OPERAFEST TULCHYN, – зазначає заступник Голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко. – Благодійний фонд «МХП – Громаді» займається розвитком громад для того, щоб люди не їхали звідси, а щоб хтось залишався, хтось хотів приїхати на вихідні, а хтось – хотів приїхати і залишитись тут жити. Тому впроваджуючи чимало різноманітних проектів, ми також постійно підтримуємо культурні події. З радістю побачили щасливі очі десятків тисяч глядачів на OPERAFEST TULCHYN. Це ексклюзивна подія, адже оперного open air фестивалю в Україні немає. І навіть у всьому світі їх не так багато. Дуже приємно, коли не щось намагаються повторити за кимось, а коли роблять те, що дійсно ексклюзивне, що змушує інших дивитися і брати приклад. Мене і нашу команду це надихає.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

День перший: емоції і «приборкання дощу»

Виправдовуючи заявлену тему «Враження. Емоції. Почуття», перший день OPERAFEST TULCHYN-2021 вразив різнобарвною палітрою емоцій.

Позитиву на всі дні фестивалю задала блискавична комічна опера «VIVA LA MAMMA!, або Театральні порядки та безлад» Гаетано Доніцетті, що відкрила фестиваль, а поєднанням краси класичного і сучасного балету вразила чуттєва постановка «Історії в стилі танго». Обидві вистави презентували артисти «Київської опери».

– Ми дуже заздримо Вінниччині, тому що, як би дивно це не звучало, у столиці України – Києві – є безліч фестивалів, але немає жодного, де можна було би прийти і побачити оперу. Не окремі концертні номери, а дійсно оперу з її яскравим шоу і костюмами, з грою акторів і живим оркестром. Тому наш театр із задоволенням вдруге бере участь у чудовому OPERAFEST TULCHYN. У нас абсолютно співпадають погляди з головним режисером фестивалю Павлом Третьяковим, який навмисно обирає такий репертуар, щоб показати на фестивалі все найкраще, що не буде дуже традиційним, консервативним чи недоречним в середовищі вулиці, повітря і відкритого залу, – ділиться директор-художній керівник «Київської опери», заслужений працівник культури Петро Качанов. – Артисти дуже чекали зустрічі з глядачами! Після непростого карантинного року участь у OPERAFEST TULCHYN стала нашим першим гастрольним виїздом. Особливо багато у Європі гастролює наш балет, тому цей виїзд для нас – як ковток свіжого повітря.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

Яскравим акордом першого дня фестивалю став показ вогняного ексцентрик шоу «White night» знаменитого вуличного театру «EASTFIRE SHOW» із Харкова. Злива, що раптово розпочалася, лише додала надзвичайного символізму та фарб вогняній феєрії, що відбулася попри все. Навіть маючи аргументи для відміни, артисти одразу сказали, що неодмінно вийдуть до глядачів, які чекають їх під дощем.

— Коли я кажу артистам, що скоро OPERAFEST TULCHYN, то у них горять очі, а потім – горить реквізит на сцені, – розповідає директор та художній керівник вуличного театру «EASTFIRE SHOW» Ольга Лачко. – У нас з OPERAFEST TULCHYN взаємне і дуже довге кохання тривалістю у п’ять років. Я хочу подякувати організаторам, бо ніхто ніколи до цього в Україні не робив мюзикли, де головним виражальним засобом був вогонь. Коли кілька років тому ми отримали таке запрошення, дуже здивувалася. Це був виклик. Але для творчої людини — це можливість росту. З того часу ми дуже раді щороку приїжджати до Тульчина.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

День другий: з найменшими глядачами і шаною до героїв

Темою другого дня фестивалю була «Класика і сучасність». Він розпочався з показу фантастичного мюзиклу «Аліса в країні чудес» Вінницького українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Постановка режисера-постановника, заслуженого артиста України Петра Авраменка подарувала приголомшливі враження всім найменшим глядачам.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

А потім на сцені ожив легендарний балет «Майська ніч» Євгена Станковича, проймаюча до мурашок історична опера «Ярослав Мудрий» Хмельницької обласної філармонії і фентезі рок-опера «Орфей та Еврідіка назавжди» Михаїла Брунського, яка вражаючи приголомшливими декораціями об’ємного відеоконтенту якнайкраще презентує потужність сучасного українського мистецтва за кордоном.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

Кожну з постановок глядачі вітали найбурхливішими оплесками, а особливо знаковим моментом, під час якого багато хто не стримували сліз, став вихід на сцену у фіналі опери «Ярослав Мудрий» 23 героїв-захисників України – справжніх учасників бойових операцій у зоні АТО і ООС.

– «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» – тисячі глядачів фестивалю, стоячи, співали молитву зі сльозами на очах. А на сцені спиною до спини стояли актори – захисники України часів Ярослава Мудрого – і ветерани та ветеранки АТО і ООС – захисники сучасної України. Цей емоційний акцент надовго залишиться у пам’яті десятків тисяч глядачів, які відвідали фестиваль, – відзначає продюсерка OPERAFEST TULCHYN, заслужена артистка України Ірина Френкель. – Символічно, що оперою «Ярослав Мудрий» диригував Тарас Мартиник – митець, який працював у знаменитому Донецькому національному академічному театрі опери та балету імені Солов’яненка, але з початку війни був змушений переїхав у Хмельницький. Для нього тема сьогодення – це не лише «формальна обрядовість», на якій спекулюють деякі «борці за правду» – це власна біль. Глядачі відчували це в кожному жесті диригента…

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

День третій: з пам’яттю про Василя Сліпака і яскравим «Мюзикл-шоу»

Ще більше символізму мав фінальний день OPERAFEST TULCHYN-2021. Він розпочався хвилиною мовчання, якою 14 тисяч глядачів вшанували пам’ять захисників України, а під час прем’єри неперевершеної концертної програми «Bad Boys In Opera» Львівської національної філармонії за участю п’яти всесвітньовідомих солістів: Юрія Григораша (Україна-Канада), Володимира Шагая (Україна-Польща), Віктора Мельника (Україна), Ярослава Папайло (Україна-Італія) і Юрія Трицецького (Україна) – на фестивалі згадали полеглого захисника України, оперного співака Василя Сліпака. Поки грав симфонічний оркестр, на екранах демонстрували кадри з найкращою оперною арією Василя Сліпака «Мефістофель».

Це був не інакше, як дивовижний знак, але саме під час виконання цього твору з неба крапнули краплинки дощу, які припинились одразу по завершенні твору…

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

– Всі, хто причетний до фестивалю OPERAFEST TULCHYN, створили і вже є у історії. Це місце вже є святим завдяки усім подіям, що тут відбулися цьогоріч і в попередні роки, – відзначає народний артист України, знаменитий диригент, генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп. – Таких фестивалів у Європі і у світі мало, тому що опера – це дороге задоволення, яке потребує великого не тільки творчого, а й фізичного внеску, в першу чергу – від організаторів. У Тульчині все це органічно поєдналося: велика праця організаторів, спонсорів, керівників міста та артистів. Завжди приємно тут зустрічати колег із Києва, Харкова і навіть польської Варшави та США.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

На закритті фестивалю, як символ щасливого майбутнього України з всесвітнім визнанням, відбулася прем’єра «Мюзикл-шоу» славетної Національної оперети України. Кращі солісти, симфонічний оркестр, хор та балет театру представили приголомшливі номери з легендарних європейських та бродвейських мюзиклів усіх часів.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

– Все, що зараз робиться на OPERAFEST TULCHYN – це дійсно великі сліди в історії українського мистецтва. Це не просто: ми собі зібралися, приїхали, виступили. Ми з вами змінюємо країну! Це дуже великий потужний вчинок, коли фестиваль є прикладом зміни міста. Вже тоді притягується все: хочеться бруківку змінити, посадити дерево, зробити сквер. І таким чином фестиваль виступає, як зачистка негативу. Тому дуже хочеться, щоб був тільки позитив, поменше негативу. У фінальний день OPERAFEST TULCHYN-2021 був дуже відповідальний день нашої держави. Хочеться, щоб більше трагічні події ніколи не повторювалися у нашій країні, щоб ми мали в серці пам’ять і подякували всім захисникам за те, що ми зараз з вами маємо мир в серці і над головою, – поділився народний артист України, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський. – Фестиваль – це великий інструмент популяризації країни. Це прапор миру, який країна може виносити на передній план і казати: «Подивіться, наскільки ми сильні, наскільки ми потужні!» Особисто я вперше в Тульчині. Але у мене таке величезне відчуття, що я тут не вперше. Я зразу закладаю перспективу на майбутнє приїхати сюди з родиною, щоб ще глибше доторкнутися до цієї величної історії, відчути ту енергетику, яку несе місто. Місто надзвичайно позитивне! Я дуже багато об’їздив у світі і торкнувся до різних речей і фестивалів у багатьох країнах Європи, де ми брали участь, але достатньо зайти на площу тульчинського Палацу Потоцьких – і відразу відчуваєш класну, потужну енергетика, це коло. Тому я думаю, що фестиваль OPERAFEST TULCHYN – це коло, яке об’єднує дуже хороших людей, дуже хороших митців. Я би сказав: це коло друзів тих країн, які декларують, що притягують Україну у свою велику сім’ю європейських країн. Дуже добре, що фестиваль має партнерів, які розуміють, що все це поступ: сьогодні зробили один квадратний метр, потім другий, третій… Ми зробили культурний осередок тут, у Львові, у Києві… І таким чином буде повноцінно дихати Україна, як країна високого Мистецтва. Тому що коли місто має можливість робити фестиваль – це одразу ознака hi-класу, певної висоти польоту. Дуже хочеться, щоб цей політ був з попутним вітром позитивних змін.

Підсумки OPERAFEST TULCHYN-2021: феєрія навіть у дощ, нові рекорди і понад 150 тисяч глядачів

 

https://operafest.com.ua/pidsumky-operafest-tulchyn-2021-feieriia-navit-u-doshch-novi-rekordy-i-ponad-150-tysiach-hliadachiv/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь