Нові ставки судового збору у 2022 році

Дата: 13.01.2022 15:35
Кількість переглядів: 417

Фото без описуЗгідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
 
З 01 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», яким встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2022 року в сумі 2481 грн.
 
А тому, протягом 2022 року ставки судового збору розраховуються саме з показника у 2481грн.
 
Отже, ставки судового збору за категоріями справ у 2022 році такі:
 
За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- мінімум — 2481 грн.
- максимум — 868 350 грн. (350 Х 2481 грн.)

За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою — підприємцем ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру  прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- мінімум — 992,40 грн. (0,4 Х 2481 грн.)
- максимум — 12 405 грн. (5 Х 2481 грн.)
До цієї категорії відносяться:
- позовна заява про визнання в порядку спадкування права власності на нерухоме майно (земельну ділянку, житловий будинок т.п.);
- позовна заява про поділ майна подружжя;
- позовна заява про стягнення боргу за договором позики;
- позовна заява про стягнення орендної плати, пені за несвоєчасну її сплату.

За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою — підприємцем ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 2481 грн.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною
особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних
осіб.

- 992,40 грн. (0,4 Х 2481 грн.)
До цієї категорії відносяться:
- позовна заява про позбавлення батьківських прав;
- позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні;
- позовна заява про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини;
- позовна заява про розірвання договору оренди землі;
- позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

За подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 992,40 грн. (0,4 Х 2481 грн.)
За подання до суду позовної заяви про поділ майна при розірванні шлюбу ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 3 розмірів  прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- мінімум — 992,40 грн. (0,4 Х 2481 грн.)
- максимум — 7443 грн. (3 Х 2481грн.)
- За подання до суду фізичною особою заяви у справах окремого провадження ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб- 496,20 грн. (0,2 Х 2481 грн.)
До цієї категорії відносяться:
- заява про встановлення факту родинних відносин;
- заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документа;
- заява про надання права на шлюб;
- заява про встановлення факту місця відкриття спадщини;
- заява про встановлення факту постійного проживання спадкоємця зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
За подання до суду фізичною особою заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 496,20 грн. (0,2 Х 2481 грн.)
За подання до суду юридичною особою або фізичною особою — підприємцем заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення ставка судового збору складає 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 
- 1240,50 грн. (0,5 Х 2481 грн.)
За подання до суду заяви про видачу судового наказу ставка судового збору складає 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 248,10 грн. (0,1 Х 2481 грн.)

За подання до суду заяви про скасування судового наказу ставка судового збору складає 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 124,05 грн. (0,05 Х 2481 грн.)
За подання до суду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 496,20 грн. (0,2 Х 2481 грн.)
За подання до суду апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. 

За подання до суду касаційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.
 
За подання до суду юридичною особою або фізичною особою — підприємцем апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 2481 грн.

За подання до суду фізичною особою апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 
- 496,20 грн. (0,2 Х 2481 грн.)

За подання до Господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- мінімум — 2481 грн.
- максимум — 868 350 грн. (350 Х 2481 грн.)

За подання до Господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 2481 грн.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 992,40 грн. (0,4 Х 2481 грн.)

За повторну видачу копії судового рішення ставка судового збору складає 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш паперу. 
- 7,44 грн. за кожний аркуш паперу (0,003 Х 2481 грн.)

За видачу в електронному вигляді копії технічного запису судового засідання ставка судового збору складає 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. - 74,43 грн. (0,03 Х 2481 грн.)

За виготовлення копій документів, долучених до справи ставка судового збору складає 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен аркуш копії.
- 7,44 грн. за кожний аркуш копії (0,003 Х 2481 грн.)

У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- 496,20 грн. (0,2 Х 2481 грн.)
  
Крім того, потрібно звернути увагу на наступне:
 
- За подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.
- У разі якщо розмір позовних вимог збільшено або пред’явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою.
- За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
- У разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
- Якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
- За повторно подані позови, що раніше були залишені без розгляду, судовий збір сплачується на загальних підставах.
- За подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.
- У разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
- У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених за подання позову немайнового характеру.

 
За відповідними консультаціями з вищевказаних питань громадяни можуть звертатися до сектору «Тульчинське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63;
0961756236; е-mail: tulchynske@legalaid.vn.ua
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.
Головний юрист сектору «Тульчинське бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Ольга Дерев’яга 

Правову допомогу також можна отримати за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
- у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога»  https://t.me/ualegalaidchat
- у приватному чаті системи  БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
- у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
- написавши на електронну пошту  Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь