Відповідно до Бюджетного регламенту Тульчинської міської ради фінансове управління презентує інформацію про виконання бюджету Тульчинської міської територіальної громади за 2021 рік

Дата: 15.02.2022 15:30

Фото без описуВ цілому до місцевого бюджету у 2021 році надійшло фінансових ресурсів в сумі 372,1 млн.грн., з них до загального фонду – 361,5 млн.грн. та до спеціального фонду – 10,6 млн.грн. Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд. Так, за звітний рік мобілізовано власних доходів в сумі 235,5 млн.грн., або 101,5% до плану. Понад план поступило 3,5 млн.грн. Порівняно із минулим 2020 роком (в співставних умовах) надходження зросли на 39,4 млн.грн. або на 20%.

Фото без описуОсновним податком, що наповнює місцеву казну, залишається податок на доходи з фізичних осіб, питома вага якого становить 64% усіх доходів. По податку на доходи фізичних осіб у 2021 році отримано до бюджету 151,0 млн.грн. Проти попереднього року надходження зросли на 27,0 млн.грн. або майже на 22%.
Найбільший внесок в галузевому розрізі забезпечено бюджетною сферою, обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб від якої склав 53,8 млн.грн. або 35,6% від загальних надходжень.
Домінуючими у формуванні ПДФО залишаються також сільське господарство – 39,7 млн.грн. та промисловість – 25,3 млн.грн.
Від постачальників енергоносіїв та комунальних послуг отримано 9,3 млн.грн. податку, від малого бізнесу та фізичних осіб надійшло 8,6 млн.грн.

По місцевих податках і зборах за минулий рік отримано до бюджету 62,1 млн.грн. Проти попереднього року надходження зросли на 9,2 млн.грн. або на 17,5%.  Основний у місцевих податках – це єдиний податок, який сплачують фізичні особи- підприємці та сільськогосподарські товаровиробники. За звітний рік поступило майже 36 млн.грн. єдиного податку. По платі за землю бюджет отримав 22,8 млн.грн., по податку на нерухоме майно – 3,2 млн.грн.

Акцизного податку за минулий рік поступило 16,2 млн.грн., що більше попереднього року на 2,9 млн.грн. або на 22%.
Із загальної суми найбільше – це акцизний податок із пального, надходження якого склали 12,6 млн.грн., темп росту становить 26%. Акцизного податку із роздрібної торгівлі підакцизними товарами поступило 3,6 млн.грн.

Від надання адміністративних послуг до бюджету поступило 4,1 млн.грн., що більше попереднього року майже на 1 млн.грн. або на 31%., в тому числі від послуг, наданих:

- центром надання адміністративних послуг міської ради – 1,5 млн.грн.
- регіональним сервісним центром МВС – 1,3 млн.грн.
- управлінням державної міграційної служби – 0,9 млн.грн.
- та послуг за видачу ветеринарних документів – 0,4 млн.грн.

До спеціального фонду бюджету за 2021 рік надійшло доходів 6,8 млн.грн., з них власні надходження бюджетних установ – 4,7 млн.грн., податкові і неподаткові надходження – 0,4 млн.грн., доходи бюджету розвитку – 1,4 млн.грн., доходи цільового фонду – 0,3 млн.грн.

Крім власних надходжень податків і зборів до бюджету громади за минулий рік отримано майже 130 млн.грн. субвенцій із державного, обласного та інших бюджетів

Виконання показників дохідної частини дало можливість профінансувати затверджені у бюджеті заходи та соціальні програми. За 2021 рік проведено видатків в сумі 374,3 млн.грн., в тому числі по загальному фонду 328,5 млн.грн. та по спеціальному – 45,8 млн.грн.
В першу чергу бюджетні кошти спрямовувалися на фінансування соціально- культурної сфери – за звітний період на зазначені цілі використано 307,5 млн.грн. або 82% усіх видатків. За галузевою структурою найбільший обсяг займають видатки на освіту – 66,4%, на державне управління – 8,7%, на житлово-комунальне господарство та будівництво – 8,3%, на соціальний захист – 7,2%, на охорону здоров‘я – 4,2%, на культуру – 3,6%, на фізичну культуру і спорт – 0,7% від загального обсягу проведених видатків.

За економічною структурою найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати з нарахуваннями - це 271,5 млн.грн., на оплату спожитих енергоносіїв 25,9 млн.грн., медикаменти та харчування – майже 10 млн.грн., соціальні виплати населенню – 7,1 млн.грн. – усього на захищені статті за 2021 рік використано 314,5 млн.грн. або 84% усіх проведених видатків.

Протягом року в повному обсязі забезпечено фінансування усіх захищених статей видатків по установах, що фінансуються із бюджету громади. Станом на 01.01.2022 року по бюджету Тульчинської міської територіальної громади кредиторська заборгованість відсутня.
Більше інформації на відкритому порталі Open Budget  за посиланням https://openbudget.gov.ua/local-budget/02507000000/info/indicators