Тиха акція «Ангели пам’яті»

Дата: 18.02.2022 16:01

Сьoгoдні, 18 лютoгo, у Тульчині біля меморіального комплексу «Борцям за незалежність України» пpoвели акцію зі вшанування Геpoїв Небеснoї Сoтні "Ангели пам’яті". На деревах розвісили білих паперових ангелів, як символ розстріляних мирних людей і нашої пам'яті про їх подвиг.

Дo захoду дoлучилися пpедставники Тульчинської міськoї pади, районної ради, працівники публічної бібліотеки, центру культури і дозвілля, діти, школярі, студенти та небайдужі тульчинці. Також до акції приєдналися учасники зустрічі «Інституційний аудит школи: що варто знати засновнику закладу загальної середньої освіти. Повноваження ОМС щодо забезпечення якісної освіти» - керівники територіальних громад та керівники органів управління освітою територіальних громад Тульчинського району.

Ініціатори акції – відома українська співачка та громадський діяч Анжеліка Рудницька і «Територія А», які 2014 року започаткували символічну традицію поминати загиблих за Україну білими ангелами.

Щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. Паперових ангелів у Києві розвішують на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців, котрі відстоювали своє право за гідність.

Ініціативу підтримали школи, виші, військові частини, бібліотеки, музеї у різних куточках нашої країни. До акції долучаються українські громади і амбасади із понад 15 країн світу, серед них – Австралії, Австрії, Болгарії, Бразилії, Великобританії, Греції, Канади, Латвії, Норвегії, ОАЕ, ПАР, Польщі, Португалії, США, Туреччини, Угорщини, Фінляндії, Хорватії, Швейцарії.

– Акція «Ангели пам’яті» перетворилася із невеликої київської ініціативи на масштабну народну акцію шани і любові по всьому світу, – коментує ініціаторка події Анжеліка Рудницька. – Нині вже важко відслідкувати всі місця проведення акції, яка залишилася тихою (бо відбувається без гасел і лозунгів, лише з молитвами, свічками і ангелами), але стала всесвітньою перекличкою своїх від Австралії до Бразилії, від Норвегії до ПАР. Це до сліз зворушливо і радісно. Для мене кожен ангел – цінний, він не лише символ загиблих за Україну, а й знак небайдужості тих, хто попри всі складності творить нову омріяну Україну. Щиро дякую всім, хто приєднався до нас.

Вічна пам’ять Героям…