Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що спеціальний механізм виплати грошових допомог, пільг та субсидій буде застосовано у окремих містах та районах 7 областей

Дата: 12.03.2022 16:47

Фото без описуМарина Лазебна, Міністр соціальної політики  України, повідомила, що спеціальний механізм виплати грошових допомог, пільг та субсидій буде застосовано у окремих містах та районах 7 областей.

Цей механізм передбачає проведення Міністерством соціальної політики централізованого нарахування грошових допомог, пільг та субсидій і залучення Ощадбанку для перерахування виплат людям з населених пунктів, де органи соціального захисту не мають можливості працювати через активні бойові дії та забезпечувати нарахування і виплату таких допомог, а саме:

• Донецька область: Волноваський, Маріупольський райони та місто Маріуполь;

• Запорізька область: Василівський, Пологівський райони та міста Енергодар і Токмак;

• Луганська область: всі міста і райони;

• Миколаївська область: Миколаївський район;

• Сумська область: Охтирський район в межах колишнього Тростянецького району;

• Харківська область: Ізюмський, Куп’янський райони та міста Харків і Куп’янськ;

• Чернігівська область: Новгород-Сіверський, Прилуцький, Корюківський,            Чернігівський райони та місто Чернігів.

Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики проводить у цих містах і районах централізоване нарахування грошових допомог, пільг та житлових субсидій. Орієнтовно цей процес триватиме 3-4 дні. Після цього фінансування буде спрямовано до АТ «Ощадбанк», який забезпечить перерахування виплат отримувачам.

Нагадуємо, що в рамках спеціального механізму виплату грошових допомог, пільг та житлових субсидій здійснюватиме АТ “Ощадбанк” наступним чином:

• Тим громадянам, які одержували виплати через банки, АТ “Ощадбанк” перерахує кошти на їхні банківські рахунки.

• Тим громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, АТ “Ощадбанк” здійснить грошовий переказ через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.

Для того, щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України. Зробити це можна протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів.