Розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану, через активні бойові дії

Дата: 18.04.2022 09:40

Фото без описуНезважаючи на труднощі, пов’язані із запровадженням режиму воєнного стану та веденням бойових дій на території України, Державною службою України з питань праці та Фондом соціального страхування України здійснюються всі необхідні заходи для організації та проведення розслідувань нещасних випадків на виробництві з метою забезпечення конституційних прав потерпілих та членів їх сімей на соціальний захист, передбачений законодавством України.

Так, з початку збройної агресії російської федерації з 24 лютого в Україні зареєстровано вже 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждав 191 працівник, у тому числі 115 зі смертельним наслідком.

Серед них 33 нещасних випадки сталися саме внаслідок поранень, отриманих працівниками під час виконання трудових обов’язків через активні бойові дії. В результаті таких нещасних випадків поранено 94 працівники, у тому числі 50 – зі смертельним наслідком. За всіма цими нещасними випадками Держпраці та фонд соціального страхування утворено комісії та проводяться спеціальні розслідування.

Зокрема, наказами утворено комісії щодо розслідування резонансних нещасних випадків:

• групового нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 25.02.2022 з працівниками ПрАТ «Вінницький олійножировий комбінат» внаслідок вибуху розчинника, який призвів до пожежі (11 потерпілих, в т. ч. 1 – зі смертельним наслідком);
  •  групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався 03.03.2022 з працівниками ТОВ «Брокенергія» (м. Охтирка, Сумська обл.) внаслідок ракетного обстрілу збройними силами російської федерації (8 потерпілих, в т. ч. 5 – зі смертельним наслідком);
  •  групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався 06.03.2022 з працівниками КП «Аеропорт Вінниця» внаслідок бомбардування збройними силами російської федерації (6 потерпілих, усі – зі смертельним наслідком);
  •  групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався 29.03.2022 з працівниками державних установ, розташованих у приміщенні Миколаївської обласної ради, внаслідок ракетного обстрілу збройними силами російської федерації (45 потерпілих, в т. ч. 19 – зі смертельним наслідком).

Беручи до уваги те, що в умовах воєнного стану значна кількість нещасних випадків на виробництві стається з працівниками в результаті поранень, отриманих внаслідок ведення активних бойових дій, хотілося звернутися до роботодавців з проханням по можливості зберегти життя своїх працівників усіма можливими способами.

Страховий експерт з охорони праці Сергій Пашенько.