Чи втрачають статус внутрішньо переміщеної особи громадяни, які придбали житло та зареєструвалися в ньому?

Дата: 11.10.2022 16:12
Кількість переглядів: 316

На численні звернення до сектору «Тульчинське бюро правової допомоги» внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Тульчинського району та придбали або мають намір придбати у приватну власність житло та зареєструвати в ньому місце проживання, повідомляємо.
Відповідно до вимог статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. 

Перелік підстав для позбавлення статусу внутрішньо переміщеної особи (скасування довідки) прописаний в статті 12 вказаного закону, куди не входить купівля житла та реєстрація в ньому. Таким чином, особу не можуть позбавити статусу внутрішньо переміщеної особи.

Якщо ж внутрішньо переміщена особа придбала житло і змінила місце проживання в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці, то вона інформує  про це управління соціального захисту населення, який вносить інформацію про зміну фактичного місця проживання особи до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, а також за зверненням внутрішньо переміщеної особи - вносить таку інформацію до довідки. 

Необхідно зазначити, що внутрішньо переміщена особа, яка придбала житло та члени її сім'ї не втрачають право на отримання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, і статус внутрішньо переміщеної особи за ними зберігається.

За відповідними консультаціями з вищевказаних питань громадяни можуть звертатися до сектору «Тульчинське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; е- mail: tulchynske@legalaid.vn.ua
Завідувач сектору "Тульчинське бюро правової допомоги"; РУСЛАН ШВЕЦЬ 
Правову допомогу також можна отримати за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

- у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat
- у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
- у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
- написавши на електронну пошту Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.ua

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь