У Тульчині розпочали демонтаж пам’ятних об’єктів, пов'язаних з історією та культурою рф та срср

Дата: 09.12.2022 17:23

9 грудня у Тульчині демонтували пам’ятники російському полководцю Олександру Суворову та поету Олександру Пушкіну. Загалом, до спеціально визначених місць зберігання КП «Благоустрій» перенесе 24 пам’ятні об’єкти (пам’ятники, меморіальні об’єкти, пам’ятні знаки, меморіальні дошки тощо), пов’язаних з історією та культурою рф та СРСР з публічного простору території Тульчинської міської територіальної громади згідно переліку.

Рішення було прийнято депутатами 30 листопада на позачерговій сесії Тульчинської міської ради, з метою позбавлення від ідеологічних кліше та міфів російської імперської спадщини, подій, пам’яті осіб, назв і символів, переміщення пам’ятних об’єктів, причетних до історії та культури рф та СРСР з публічного простору території Тульчинської міської територіальної громади, яке цілком очікувано набуло обертів після повномасштабного вторгнення держави-агресора в Україну 24 лютого 2022 року, враховуючи висновки комісії при виконавчому комітеті Тульчинської міської ради з питань найменування або перейменування площ, вулиць, провулків, проспектів, скверів, парків, розташованих на території Тульчинської територіальної громади.

Рішення сесії Тульчинської міської ради №1910 «Про переміщення з публічного простору території Тульчинської міської територіальної громади пам'ятних об'єктів, пов'язаних з історією та культурою рф та срср» https://tulchynska.gromada.org.ua/docs/1304996/